"Enter"a basıp içeriğe geçin

Serap Özçelik’ten gümüş Merve Çoban’dan bronz madalya

Ulusal karateciler, 4 gümüş ve 2 bronz madalya ile Oyunlar’ı kapattı.
Belarus’un başşehri Minsk’te devam eden 2. Avrupa Oyunları’nda karate karşılaşmaları tamamlandı. Bugün 6 kolda yapılan madalya uğraşlarının tamamında yer alan ulusal karatecilerden Serap Özçelik Arapoğlu gümüş, Merve Çoban ise bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.
Karate Ulusal Grubu, 29-30 Haziran tarihleri ortasındaki karşılaşmalarda 12 kısmın 11’inde uğraş ederken, 4 gümüş ve 2 bronz madalya ile tertibi noktaladı.

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na kota puanı veren karate karşılaşmalarının ikinci gününde bayanlar kumite 50, 55 ve 61 kilo ile erkekler kumite 60, 67 ve 75 kiloda madalya karşılaşmaları yapıldı.

2019 yılında milletlerarası tertiplerin tamamında podyum gören Serap Özçelik Arapoğlu, kumite 50 kilo finalinde Avusturyalı Bettina Plank ile karşılaştı. 1-1 devam eden karşılaşmanın son 15 saniyesi içerisinde rakibinin ataklarına pürüz olamayan Ulusal karateci, tatamiden 5-1 mağlup ayrılarak gümüş madalya kazandı.

Kumite 61 kiloda Avrupa Şampiyonu olarak Belarus’a gelen Merve Çoban, yarı finalde Ukraynalı Anita Serogina ile karşılaştı. 2-2 sona eren karşılaşmada birinci puanı rakibine veren ulusal karateci, tatamiden mağlup ayrılarak bronz madalyanın sahibi oldu.
Elemelerde tatamiye çıkan Tuba Yakan, Eray Şamdan, Burak Uygur ve Erman Eltemur ise küme etabında Oyunlar’a veda etti.

KARATECİLERDEN 6 MADALYA
21-30 Haziran tarihleri ortasında gerçekleşen 2. Avrupa Oyunları’nda karate karşılaşmaları 29-30 Haziran’da yapıldı. 4 gümüş ve 2 bronz madalya kazanan Türk karatecilerden kumite 50 kiloda Serap Özçelik Arapoğlu, kumite +68 kiloda Meltem Hocaoğlu, ferdi kata kolunda Ali Ali Sofuoğlu ve kumite 84 kiloda Uğur Aktaş gümüş madalyanın sahibi oldu.
Ferdi kata kısmında Dilara Eltemur ile kumite 61 kiloda Merve Çoban ise bronz madalya kazanma başarısı gösterdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın