"Enter"a basıp içeriğe geçin

Serap Özçelik Arapoğlu: Olimpiyatlara katılıp ülkemizi en yeterli halde temsil etmek istiyorum

Kağıthane Belediyespor ile kontrat imzaladıkları için memnun olduğunu belirten Serap Özçelik Arapoğlu, “Gerçekten memnunum zira imzaladığımızdan itibaren her şey çok hoştu, kendimizi çok pahalı hissettik. Biz esaslı bir kulüp olan Büyükşehir Belediyesi’nden buraya geldik ve burada imkânların, koşulların daha uygun olacağını düşündüğümüz için bu muahedeyi imzaladık. İnşallah biz de transfer olduğumuz bu ilçe belediyeyi en güzel biçimde temsil ederiz” diye konuştu.

“HEDEFİM DÜNYA SIRALAMASINDAKİ YERİMİ KORUMAK”

Dünya sıralamasında birinci sırada yer aldığını ve bunu korumak istediğini söyleyen Arapoğlu, “Önümüzde Tokyo Olimpiyatları var ancak olimpiyatlara gidebilmek için önümüzde premier ligler var. Şu an itibariyle dünya sıralamasında 1’inciyim, gittiğim her karşılaşmada en az 3-4 tıp yaparsam puan toplayacağım ve 1’inci sıradaki yerimi koruyacağım. Böylece direkt olimpiyatlara katılabileceğim, benim maksadım yerimi korumak. Önümüzdeki hafta İspanya’nın Madrid kentinde bu yılın son premier lig etabı var, orada ülkemizi en güzel formda temsil etmek istiyorum. Orada 1’inci olursam az çok garantilemiş oluyorum, benim amacım başarılı bir performans sergileyerek olimpiyatları garantileyebilmek” formunda konuştu.

“OLİMPİYATLARA KATILIP ORADA ÜLKEMİZİ EN GÜZEL HALDE TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Karatenin birinci kere olimpiyatlarda yer almasından ötürü memnun olduğunu belirten Serap Özçelik Arapoğlu, “Çok memnunum, zira bizde şu vardı, karate branşında dünya şampiyonası 2 senede 1 yapılıyor, her sene Avrupa Şampiyonası oluyor. Ben çok şükür dünya şampiyonu, dünya 2’ncisi ve Avrupa şampiyonu oldum, birinci sefer düzenlenen Avrupa Oyunları’nda 1’inci oldum. Eksik kalan tek yanımız olimpiyatlardı, hiçbir halde olimpiyat hayali kuramıyorduk zira arkadaşlar orada yarışıyordu ve biz de hayal olarak izliyorduk. Ancak artık bu imkan bize verildi, karatenin birinci kere yer alacağı bu tertibe birinci amacım katılabilmek, daha sonrasında da Allah’ın müsaadesiyle ülkemizi orada en yeterli formda temsil etmek istiyorum” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın