"Enter"a basıp içeriğe geçin

Sebastian Vettel’in yeni adresi Aston Martin oldu

Formula 1’de Alman pilot Sebastian Vettel, 2021’den itibaren Aston Martin grubuyla yarışacak. Formula 1’in resmi twitter hesabından yapılan paylaşımda, Vettel’in 2021 ve sonrası için Aston Martin kadrosuyla anlaştığı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Vettel, “Nihayet geleceğime dair bu heyecan verici haberi paylaşmaktan memnunluk duyuyorum. 2021 ve sonrasında Aston Martin şoförü olmaktan son derece gurur duyuyorum. Sahiden efsanevi bir araba firmasıyla benim için yeni bir macera olacak. Grubun bu yıl elde ettiği sonuçlardan etkilendim ve geleceğin daha da parlak olacağına inanıyorum. Lawrence’ın (Stroll) spora olan gücü ve adanmışlığı ilham verici ve birlikte çok özel bir şey inşa edebileceğimize inanıyorum. Formula 1’e hala çok sevgim var ve tek motivasyonum pistte yarışmak. Bunu Aston Martin ile yapmak çok büyük bir ayrıcalık olacak” tabirlerini kullandı.

İtalyan spor basını da son 6 dönemdir Ferrari için yarışan tecrübeli Alman pilotun, kadrosundan ayrılığının katılaştığı formunda haberi duyurdu.

Vettel, 2021’den itibaren Racing Post ekibinin yerini alacak Aston Martin’de Sergio Perez’in yerine şoför koltuğuna geçecek.

33 yaşındaki Vettel, Formula 1 mesleğinde bugüne kadar 53 yarış kazanıp, 2010-2013 yıllarında üst üste 4 dünya şampiyonluğu kazanmıştı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın