"Enter"a basıp içeriğe geçin

Şampiyonların şampiyonası Kemer’de başladı

Son 10 yılın en şiddetli şampiyonası olarak görülen tertibe, Grand Masterlar (GM) Vahap Şanal, Mustafa Yılmaz, Kıvanç Haznedaroğlu, International Masterlar (IM) Deniz İtina, Can Alp Cansun, Cem Kaan Görkerkan, Ege Köksal, Mert Yılmazyerli, FIDE Ustası (FM) Kayra Kamer, Volkan Sevgi ve CM Atilla Köksal Yüksel çaba ediyor.

3 Aralık tarihinde son bulacak yarışa katılması beklenen geçen yılın şampiyonu International Master Cemil Gülbaş dün otele giriş yapmasına karşın dedesinin vefatı üzerine şampiyonadan ayrılmak zorunda kaldı. Şampiyona hürmet duruşunda bulunulması ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başladı. Şampiyonanın açılış konuşmasını turnuvanın destekleyicisi Güriş Holding Turizm Koordinatörü ve Mirage Park Otel Genel Müdürü Fikret Demirtürk ile TSF Lider Vekili Aşkın Keleş yaptı.

Fikret Demirtürk, turnuvayı ‘şampiyonların şampiyonası’ olarak isimlendirirken, “Sokaklarda top oynayan, basketbol oynayan, voleybol oynayan gençleri bu turnuvalar vasıtasıyla satrancın cazibesiyle bir ortaya getirerek, düşünen, daha stratejik düşünmeyi öğrenebilen gençler haline getirebilmek için gayret sarf eden bu spor koluna katkılarından ötürü Türkiye Satranç Federasyonu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Aşkın Keleş de şunları söyledi: “2019 Türkiye Satranç Şampiyonası bu sene milletlerarası büyük ustamız Nevzat Süer anısına yapılıyor biliyorsunuz. Çok kıymetli bir atletti o da. Biz bundan 3-4 sene öncesinde her şampiyonaya artık satranca kıymet katmış bir grup isimlerin anılmasıyla birlikte yeni jenerasyonlara bunları hatırlatıyoruz. Bunlar unutulmaması gereken isimler. Bu sene 12 bireyle başlayacağımız bir şampiyona vardı aslında lakin memleketler arası ustamız, geçen yılın de şampiyonu dedesini kaybetti biliyorsunuz. Ona da buradan başsağlığı dileyelim. Bu şampiyonada 11 atletimizin büyük gayretler vereceği ve bunları da bizim milletlerarası ustamız Can Arduman’ın yeniden bütün Türkiye’ye hatta bütün dünyaya çok hoş tahlillerle herkese bu şampiyonayı seyrettireceğine inanıyorum. Ben de hepinize güçlü atılımlar diliyorum. Hepinize muvaffakiyetler ve şampiyonamızı başlatıyoruz.”

Şampiyona TSF Lider Vekili Aşkın Keleş ve Fikret Demirtürk’ün ataklarıyla başladı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın