"Enter"a basıp içeriğe geçin

Salonları kapandı sporu meskenlerine taşıdılar

Dünyayı olduğu üzere Türkiye’yi de etkileyen ve korona virüs olarak isimlendirilen COVID-19 salgını sonrası tüm vatandaşlara yetkililer tarafından mecbur olmadıkça dışarı çıkmayın, meskende kalın daveti yapılmıştı. Bu kapsamda Sivas Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nün başlatmış olduğu “Spordan Uzak Kalma” projesi kapsamında atletler konutlarında egzersizlerine devam ediyor.

Spor Salonlarının kapanmasının akabinde çeşitli branşlarda faaliyet gösteren sportmenler, antrenman salonlarını resmen konutlarına taşıdı. Bisiklet, halter, judo ve okçuluk branşı ile ilgilenen sportmenler meskenlerinde her gün antrenörlerinin belirlediği program dahilinde çalışıyor.

Bisiklet sporu ile uğraşan Arife Nisa Güneş, halterci Emirhan Çınar, judocular Merve Manaz, Arda Manaz ve okçuluk sporu ile uğraşan Enes Gürkan Yılmaz ile Elifnaz Yılmaz bu mevzu hakkında açıklamalarda bulundu.

“İDMANLARIMIZA KONUTTA DEVAM EDİYORUZ”
Sivas Gençlik ve Spor Kulübü bisiklet kadrosu atletlerinden Arife Nisa Güneş, virüsten korunmak için önlem hedefli dışarı çıkmadıklarını belirterek, “Makaramızı ve bisikletimizi aldık, dezenfekte ettik. Konutta antrenmanlarımıza devam ediyoruz. İdman yapmayı bırakmıyoruz. Yaşlılar dışarı çıkmasın, korona virüs bir an evvel geçsin. Günde 1,5 saat makara yapıyorum, kondisyon da yapıyorum. Bisiklet antrenmanını da yarışlara hazırlık olsun diye yapıyorum” dedi.

“YAŞLILAR KONUTTAN ÇIKMASIN”
Halter branşı ile uğraşan Emirhan Çınar ise antrenörleri Semih Ceylan’ın kendilerine haftalık olarak uygulayacakları programı gönderdiğini belirterek, “Korona virüsten ötürü idmanlarımıza orta vermek zorunda kaldık. Konuttaki aletlerle yapabildiğimiz kadar yapıp bedenimizi formda tutmaya çalışıyoruz. Atlet arkadaşlarıma meskende yapabildikleri kadar egzersiz yapmalarını tavsiye ediyorum. Yaşlılarımızdan da meskenden çıkmamalarını, meskende kalmalarını istiyorum” diye konuştu.

“EVDE JUDO YAPIYORUZ”
Gençlik ve Spor Kulübü judo kadrosu atletlerinden Arda Manaz da, “Korona virüsten ötürü ülkemiz daha güçlü olmalı ve sporumuza devam etmeliyiz. Bütün sportmenler meskenlerinde spor yapmaya devam etsin. Geleceğinden mahsur kalmasın” dedi. Merve Manaz ise, “Korona virüs herkes için sıkıntı oldu. Bilhassa maçlar ve idmanlar için sıkıntı oldu. Antrenmanlarımızdan geri kalıyoruz. Spor salonlarında yaptığımız üzere verimli olmasa da, kendimizi bırakmamak için egzersizlere meskende devam ediyoruz. Konutta imtihan, mekik çekiyoruz. Judogilerimizi giyinip teknik çalışıyoruz. Bazen de judo görüntüleri izliyoruz, elimizden geldiği kadar spor yapıyoruz” dedi.

“EVDE SPOR YAPMAK DAHA MANTIKLI”
Okçuluk sporu ile uğraşan Enes Gürkan Yılmaz da, virüsten ötürü spor salonundaki antrenmanların iptal edildiğini belirterek, “Virüsten ötürü antrenmanlar ve yarışlar iptal oldu. Biz de meskende antrenmanlarımızı yapıyoruz. Her hafta değişen programımız var. Lastikle çalışmalar ve tartı topu ile çalışmalar yapıyoruz” dedi. Kardeşi Elifnaz Yılmaz da, “Sporu meskende yapmak daha mantıklı, inançlı olduğu için. Lastikle çalışıyoruz, koşu yapıyoruz, imtihan ve mekik çekiyoruz. Yaşlıların dışarıya çıkmaması lazım” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın