"Enter"a basıp içeriğe geçin

Red Bull Chess Masters’da son eleme heyecanı

Farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’da son eleme heyecanı 17 Kasım Pazar günü çevrimiçi olarak 13 çeşit üzerinden gerçekleştirilecek. Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği tertipte Türkiye’nin 7 farklı bölgesinde yapılan çevrimiçi elemelerinden sonra son kadro bölge ayrımı olmadan yapılacak ek bir seçme turnuvası ile belirlenecek. Daha evvel kayıt yaptıran bireylerin katılma hakkının olduğu, 13 tıp üzerinden oynanacak son eleme turnuvasına son müracaat tarihi ise 16 Kasım (yarın) saat 18.00 olacak.
Seçilen en yeterli üç erkek ve tek bayan oyuncudan oluşacak 8’inci kadro, 24 Kasım Pazar günü İstanbul’da gerçekleştirilecek büyük finalde sahne alacak. Turnuvaya iştirak sağlamak isteyen sportmenler ayrıntılı bilgiye RedBull.com/chessmasters adresinden ulaşabiliyor.

RED BULL CHESS MASTERS NEDİR?
Lisanslı satranç oyuncularını bir ortaya getirmeyi hedefleyen Red Bull Chess Masters’da bölge elemeleri ‘yıldırım satranç’ final ise ‘hızlı satranç’ formatında oynanacak. Satranç sporunun daha rekabetçi ve kapsayıcı bir formatta deneyimlenmesine fırsat verecek turnuvada, her bölgedeki en yeterli 3 erkek ve 1 bayan atlet kendi ekiplerini oluşturacak. Son eleme turnuvasından gelecek kadronun da katılmasıyla belirlenecek 8 grup İstanbul’da yapılacak finalde şampiyon olmak için atak yapacak. Hem kendi bölgesinde hem de finalde dereceye giren oyunculara ise çeşitli mükafatlar verilecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın