"Enter"a basıp içeriğe geçin

Red Bull Chess Masters’da final vakti

Farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’da final vakti geldi. Türkiye’nin en düzgün satranç oyuncularını bir ortaya getiren, Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un iştirakinde düzenlenen tertipte son 8’e kalan gruplar, 7 bölge ve bir karma eleme sonrasında muhakkak olmuştu. 15-70 yaş ortasındaki lisanslı satranç oyuncularının çaba verdikleri Red Bull Chess Masters’da finaldeki kadrolar hem rakibi hem de vakti mat etmek için atılım yapacak ve Red Bull Chess Masters’ın ikinci şampiyonu olmak için çaba edecek. Büyük final 24 Kasım Pazar günü tarihi ve özel bir yer olan İstanbul Emirgan’da Beyaz Köşk’te gerçekleştirilecek.

7 Kasım’da Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki elemelerle başlayan Red Bull Chess Masters, Premium Chess tarafından özel olarak tasarlanan online satranç platformu üzerinden oynandı. Bölge elemeleri olduğu üzere büyük final de Emre Hasgüleç ve Sabri Can Onay Yontar’ın sunumuyla tüm elemelerin canlı yayınlandığı Satranç Medya Youtube hesabından izlenebilecek.

‘Hızlı satranç’ formatıyla oynanacak finalde her bölgenin en âlâ 3 erkek ve 1 bayan atletinden oluşan 7 kadro ve karma elemeden gelen bir grup ise şu isimlerden oluşuyor:
Doğu Anadolu Bölgesi: Gani Eren Ererdem, Ahmet Olçum, Eşref Işık ve Tuba Gür
İç Anadolu Bölgesi: Dinçer Taşdöğen, Çağatay Burcu, Uğur Tabiat Yazıcı ve Leyla Aydın
Güneydoğu Anadolu Bölgesi: İhsan Kılıç, Batuhan Çil, İsmail Tofan ve Cemre Özdemir
Karadeniz Bölgesi: Canberk İnan, Serhan Berat Özdemir, Okan Özsakallıoğlu ve İpek Duru
Ege Bölgesi: Efe Mert Kılıç, Emirhan Tarlabaşı, Umut Fazilet Gündüz ve Nino Kalaycı
Marmara Bölgesi: Anar Aliakbarov, Ataberk Eren, Halit Kaan Kesgin ve Betül Cemre Yıldız Kadıoğlu
Akdeniz Bölgesi: Ekin Barış Özenir, Ağdar Alak, Cem Sabahi, ve Handenur Şahin
Karma Grup: Ahmet Efekan Alaz, Ozan Cingöz, Melih Kaan Can ve Emine Yanık Süral.

Bu dönem ikinci sefer düzenlenen Red Bull Chess Masters’da hem kendi bölgesinde hem de finalde dereceye giren oyunculara ise çeşitli mükafatlar verilecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın