"Enter"a basıp içeriğe geçin

Red Bull Chess Masters’da birinci finalistler aşikâr oldu

Farklı formatıyla dikkat çeken ve Türkiye’nin en yeterli oyuncularını bir ortaya getiren satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’da büyük heyecan üçüncü sefer başladı. 16-70 yaş ortasındaki lisanslı satranç oyuncularının uğraş ettikleri Red Bull Chess Masters’da birinci finalistler muhakkak oldu. Bu sene birinci defa hem elemelerin hem de finallerin büsbütün çevrimiçi olduğu turnuvada birinci haftada yapılan iki eleme sonunda erkeklerde ve bayanlarda 8’er atlet 29-30 Mayıs’ta gerçekleştirilecek finale ismini yazdırdı.

Erkeklerde Alparslan Işık, Volkan Sevgi, Umut Cet Akbaş, Kayra Kamer, Tuna Özateş, Efe Mert Kılıç, Doruk Karaoğlan ve Umut Fazilet Gündüz, bayanlarda ise Esma Tabiat Duran, Meltem Şimşek, Çiğdem Onur, Didem Nuray Yurdakul, Buse Naz Koçyiğit, Sıla Çağlar, Nelli Aleksanyan Çadır ve Gizem Kuplay finale yükseldi.

‘Yıldırım satranç’ formatıyla düzenlenecek turnuvada ikinci eleme haftası gayretleri 18 Nisan’da gerçekleştirilecek. Türkiye’nin en düzgün bayan oyuncusunu belirleyecek Red Bull Chess Masters Bayanlar Finali 29 Mayıs’ta, en yeterli erkek oyuncuyu belirleyecek erkekler finali ise 30 Mayıs’ta oynanacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın