"Enter"a basıp içeriğe geçin

Özel sportmen Esra Bayrak, dünya şampiyonu oldu

Şampiyonada bugün 60 metre tarzında piste çıkan özel sportmen Esra Bayrak tüm rakiplerini geride bırakarak, 8.06’lık derecesiyle dünya şampiyonu oldu. Esra Bayrak bu derecesi ile son 5 yılın en âlâ 60 metre derecesini koşarak başka bir muvaffakiyet elde etti. Esra Bayrak, 2016 yılından bu yana katıldığı her şampiyonadan altın madalya ile dönen ulusal sportmen, Avrupa ve dünya şampiyonalarında 60 ve 100 metrede altın madalyanın sahibi olarak farklı bir rekora imza attı.

Öte yandan özel atletler tarihinde bir birincisi başaran Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Edanur Akın ve Fatma Damla Altın’dan oluşan Bayanlar 4×200 Bayrak Ekibi, dünya üçüncüsü oldu.

LİDER BİROL AYDIN: İSTİKLAL MARŞIMIZI DÜNYAYA DİNLETİYORUZ
Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda alınan madalyaları kıymetlendiren Özel Atletler Spor Federasyonu Lideri Birol Aydın yaptığı açıklamada, “Özel atletimiz Esra Bayrak dünya şampiyonu olarak, İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletti. Birinci günde Fatma Damla, altın madalya kazanarak ülkemize büyük bir gurur ve sevinç yaşatmıştı. 4×200 bayrak yarışında altın kızlarımız bir birincisi başararak dünya üçüncüsü oldular. Bayrak yarışında yarışan özel atletlerimiz Esra Bayrak, Muhsine Gezer, Edanur Akın ve Fatma Damla Altın’ı ülkemize yaşattıkları bu gurur için tebrik ediyorum. Özel Atletler Spor Federasyonu olarak, 7 yıldır paralimpik branşlarımız için yetenek taramaları yaptık, ulusal grup gelişim kampları düzenledik ve yurt içi ve yurt dışı hazırlık turnuvalarına iştirak gösterdik. Allah’a şükürler olsun bizim emeklerimizi boşa çıkarmadı, amaç 2020 Trisome Oyunları, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları ve 2024 Paris Paralimpik Oyunları olacaktır. Atletlerimizi, antrenörlerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Her vakit bize inanan ve büyük takviyeleri olan, özel atletlerimizi bağrına basan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ediyorum, ayrıyeten bizlere sponsor takviyesi verip özel atletlerimizin şampiyonluğunda hissesi olan Spor Toto’ya, Eminevim Grubu’na, TESYEV’e, TMPK’ye ve Spor Genel Müdürlüğümüze teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

ESRA BAYRAK: ALTIN MADALYAMI ŞEHİTLERİMİZE VE CUMHURBAŞKANIMIZA ARMAĞAN EDİYORUM
Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak dünya şampiyonu olan özel atlet Esra Bayrak, “Şampiyonaya yeterli hazırlandık, federasyon liderimiz Birol Aydın, bize her türlü kamp ve spor materyal dayanağını sağladı. Antrenörüm Aytunç Göz ise bir öğretmen üzere, bir baba üzere, ağabey üzere, daima yanımızda oldu ve bizi en harika biçimde şampiyonaya hazırladı. Çok memnunum. Dünya şampiyonluğumu şehitlerimize ve bugün doğum günü olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a armağan ediyorum” dedi.
25 Şubat Salı günü başlayan Virtüs Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nda Türkiye birinci gün 1 altın, 2 bronz, bugün ise 1 altın, 2 bronz madalya olmak üzere toplamda 2 altın ve 4 bronz madalya kazanmış oldu. Şampiyona 27 Şubat Perşembe günü yapılacak olan karşılaşmalar ile sona erecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın