"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ordu’da kayak sportmeni yetiştirilecek

Ordu’da kayak sporunun etkin hale gelmesi ve bilhassa de gençler ortasında tanıtılmasını sağlamak için imzalanan protokolün turizme de katkı sunacağını tabir eden Ordu Büyükşehir Belediye Lideri Engin Tekintaş, “Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokolle Ordu’da kayak sporunu yaygın hale getireceğiz. Kayak merkezi ile ilgili çalışmalarımızda kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yaparak antrenör, materyal ve ekipman takviyesi sağlayacağız. Kamu üniteleri ile mahallî idarelerimiz, belediyecilerimiz iş birliklerini sürdürerek kentimizi daima bir arada geleceğe taşıyacağız” dedi.

“Kış turizmine katkı sağlayacak”
Yaygın Kayak Seçkin Sportmen Projesi ile turizme katkı sağlayacaklarını söz eden Lider Tekintaş, “Bölgemizin en değerli kayak merkezlerinden biri olan Çambaşı Kayak Merkezi’nin faal olarak kullanılmasını sağlayarak Ordu’nun kış turizmini hareketlendirmeyi amaçlıyoruz. Kayak merkezinde bulunan tesislerin de tanıtımını yaparak kentimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında kayak turizmi ile isminden kelam ettiren bir kent haline getireceğiz” diye konuştu.

“Ordu’yu temsil edecek seçkin atletler yetiştireceğiz”
Proje kapsamında yetenekleri keşfedip başarılı sportmenler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyleyen Lider Engin Tekintaş, “Proje ile gençlerimizi kayak sporu ile tanıştırarak vilayetimizi ve ülkemizi ulusal ve milletlerarası kayak müsabakalarında temsil edecek seçkin atletler yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın