"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ömer Faruk Ateş Avrupa şampiyonu

Macaristan’ın başşehri Budapeşte’de devam eden Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası’nda son gününde 21 yaş altı kumite karşılaşmaları yapıldı. 10 kolda madalyaların dağıtıldığı üçüncü günde Ömer Faruk Ateş altın madalya kazanırken, Rabia Şentürk ile Ömer Abdurrahim Özer de bronz madalya sevinci yaşadı.
Budapeşte Arena’da düzenlenen şampiyonanın son gününde 21 yaş altı erkekler kumite 60 kiloda final çabası veren Ömer Faruk Ateş, Yunan Christos-Stefanos Xenos ile karşılaştı. Denetimli götürdüğü finalde yumruklarıyla tesirli olan ulusal karateci, rakibini 3-2 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.
Ümitler mesleğinden sonra ikinci Avrupa Şampiyonası altın madalyasını U21 kategorisinde kazanan Ateş, karşılaşmanın akabinde büyük sevinç yaşadı. Geçtiğimiz günlerde Avrupa Parlamentosu’nda Yunan vekilin yırttığı Türk bayrağına karşılık veren ulusal karateci, yasak olmasına karşın ceza almayı göze aldı ve Türk bayrağı ile tribünleri selamladı.

ÖMER VE RABİA BRONZ KAZANDI
21 yaş altı erkekler kumite 67 kiloda Dünya ikincisi olarak Budapeşte’ye gelen Ömer Abdurrahim Özer, Avrupa Şampiyonası’nı da podyumda noktalamayı başardı. Repesaj finalinde Azeri Hummat Bakhshaliyev karşılaşan ulusal karateci, 0-0 biten çabayı hakem kararıyla kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.
21 yaş altı bayanlar kumite +68 kiloda yarışan Rabia Şentürk de madalya ile Avrupa Şampiyonası’nı noktalarken, mesleğinin en kıymetli başarısına ulaştı. Ulusal sportmen, repesaj finalinde karşılaştığı Belçikalı Ophelie Mulolu’yu 2-0 mağlup ederek ay-yıldızlı forma altında birinci madalyasını kazandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın