"Enter"a basıp içeriğe geçin

Olimpiyatlar iptal mi ediliyor? İngilizlerden sürpriz tez

Tüm dünyada en değerli spor tertiplerinden olan Olimpiyat Oyunları, 2020 yılında Japonya’nın başşehri Tokyo’da düzenlenecekti. Lakin geçtiğimiz yıl corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle, tertip bu yıla ertelenmişti. 23 Temmuz 2021 ile 8 Ağustos 2021 tarihleri ortasında düzenleneceği açıklanan olimpiyatlarla ilgili gündeme bomba üzere düşen bir tez ortaya atıldı.

İngiliz basınından The Times’ın, Japon hükümetinden bir kaynağa dayandırdığı habere nazaran Japonya, olimpiyatları iptal etme kararı aldı lakin mesken sahipliği için yeni bir tarih belirlemeden kararı açıklamak istemiyor. Bu tarihin de 2024 Paris ve 2028 Los Angeles’ın akabinde 2032 olarak planladığı tabir ediliyor. Japon halkının da olimpiyatlar için konut sahipliğine verdiği takviyenin azaldığına dikkat çekildi.

Öte yandan bir anda gündem olan husus sonrası Japon hükümeti ve Memleketler arası Olimpiyat Komitesi Lideri Thomas Bach bir açıklama yaptı ve tezleri net bir lisanla yalanladı. Tokyo Olimpiyatları’nın 2021 yılında belirlenen tarih aralığında düzenleneceği aktarıldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın