"Enter"a basıp içeriğe geçin

Naim Süleymanoğlu’nun sinema ve kitap tanıtım toplantısı yapıldı

Olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu efsane sportmen Naim Süleymanoğlu’nun sinema ve kitap tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul’da bir otelde yapılan tanıtım toplantısına “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu” sinemasının medya yöneticisi İstek Mildan ve “Naim Cep Herkülü” kitabının müellifi da olan Halter Federasyonu Lideri Tamer Taşpınar katıldı. Lider Tamer Taşpınar burada yaptığı açıklamada, “Dünyada bu tip rekor kıran çok az sportmen var. Naim bizim gururumuz. Naim’i bir söz ile anlat deseler ‘Cep Herkülü’ sözünü kullanırız. ABD’deki şampiyonadan sonra bu isim ona konulmuştur. Naim 60 kilo, kilosunun üç katından fazla tartı kaldırma başarısı göstermiş bir sportmen. Mesleği boyunca 46 dünya rekoru kırmış, üst üstte 3 olimpiyat kazanmış, 7 dünya 7 Avrupa şampiyonluğu bulunan bir isim. Naim, çok çok başarılı çok büyük bir atlet, onun için ne yapsak azdır. Çabucak vefatından sonra onun ismine Türkiye Şampiyonası düzenledik. Bir de memleketler arası bir yarış istedik. Bu külfetli bir işti, birtakım araştırmalarımız oldu. Bu yıl vefatının 2’nci yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Lideri Fatma Şahin bunu üstlenebileceğini söyledi. Maddi olarak bize büyük katkı sağlıyor. Kendisine de çok teşekkür ederim. İnşallah kasım ayında milletlerarası turnuvayı yapacağız. Bu açıdan da kıymetli zira olimpiyattan evvel ülkeler puan topluyor. Naim’in ismine yapacağımız yarış da gümüş puan verecek. Naim’in çabucak vefatından sonra çok hoş bir mezarlık yaptık. Bir müsabaka açmıştık, benim kızım iç mimar, onunla ilgili bir arada harikulade çalışmalar yaptık. Türk örf-adetlerine uygun, çok gösterişli olmayan, yalnızca mezar taşlarına olimpiyat halkalarının bulunduğu bir mezarlık tasarladık” halinde konuştu.

“KİTAP DEĞERLİYDİ LAKİN SİNEMA DE OLMALI DEDİK”
Kitap ve sinema hakkında da bilgi veren Taşpınar, “Naim’in hayatını bir kitap haline getirmeliydik. Kitapta onunla ilgili bilinen, bilinmeyen kendi ağzından konuşmalar var. Onu tanıyanların tabirleri var. Kitabımız 4 kısımdan oluşuyor. Kitap kıymetliydi fakat bir sineması de olmalı dedik. Bu türlü süper, dünya tarihine geçmiş bir atletin sineması de olmalı dedik. Yaptığımız araştırmalar sonucunda Türkiye’de yapılan en güzel sinemaların yapımcılarından Mustafa Uslu’da karar kıldık. Umarım kitap da sinema de çok güzel ses getirir ve başarılı oluruz” dedi.

Medya Münasebetleri Yöneticisi İstek Mildan ise sinema hakkında, “Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu sineması Kasım ayında vizyona girecek. Üretimcimiz Mustafa Uslu, sinemamızın direktörlüğünü Özer Feyzioğlu yapıyor, senaryosunu Barış Pirhasan yazdı. Sinemanın başrollerinde Hayat Van Eck, Ehil Dikinciler, Gürkan Uygun, İsmail Hacıoğlu, Selen Öztürk üzere isimler yer alıyor. Umarım sinemamızı beğenirsiniz” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın