"Enter"a basıp içeriğe geçin

Muratpaşa’nın gurur tablosu

Muratpaşa Belediyespor’un 2 yıl evvel kurulan squash kadrosundan İpeksu Dolma ve Beril Çakır, Ukrayna’da düzenlenen Gençler Açık Squash Turnuvası’ndan dereceyle döndü. İki atlet çaba ettikleri 17 yaş bayanlar kategorisinde ikinci ve üçüncü oldu.

Muratpaşa Belediyespor squash kadrosu, 5 – 8 Nisan tarihleri ortasında Ukrayna’nın başşehri Kiev’de düzenlenen Gençler Açık Squash Turnuvası’na katıldı. Ukrayna, Polonya, Mısır ve İngiltere’den 11 – 19 yaş ortası 88 atletin katıldığı turnuvada Muratpaşa Belediyespor, 9 atletiyle Antalya’yı ve Türkiye’yi temsil etti.

Muratpaşa Belediyesi’nin 2016’da ilkbahar periyodu spor okullarında başlayan fiyatsız squash kurslarında keşfedilen genç yeteneklerle kurulan squash grubu, yaklaşık 2 yıllık geçmişiyle turnuvanın en yeni grubu olarak dikkatleri üzerine çekti. Birebir vakitte turnuvadaki tek bayan antrenör olan Reyhan Akkaya, turnuvaya katılan atletlerin birçoğunun birinci sefer yurtdışı tertipte çaba ettiğini söyledi. Sportmenler İpeksu Dolma ve Beril Çakır, 17 yaş bayanlar kategorisinde derece yaptığını kaydeden Akkaya, finalde Ukrayna’dan Maria Doroshky ile karşılayan İpeksu Dolma’nın ikinci, Beril Çakır’ın ise üçüncü olduğunu söyledi. Akkaya, bununla birlikte 11 yaş kategorisinde uğraş eden 9 yaşındaki sportmen Ferruh Dinçer’in ise 7’nci olarak kıymetli bir muvaffakiyete imza attığını lisana getirdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın