"Enter"a basıp içeriğe geçin

Muay Thai Ulusal Kadrosu seçmeleri Bitlis’te düzenlenecek

Kick Boks ve Muay Thai Doğu Anadolu Bölge Lideri Ömer Uğur, Tatvan İlçe Spor Salonu’nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bu biçim tertiplerin bölgenin tanıtımına katkı sağlayacağını söyledi.

Muay Thai Ulusal Ekibi seçmelerinin Türkiye Muay Thai Federasyonunca 20-21 Nisan’da Tatvan’da düzenleneceğini belirten Uğur, “Seçmelere Avrupa Kupası ve Türkiye Şampiyonası’nda birinci olan atletler katılacak. Bu iki tertipte şampiyon olan atletler, direkt ulusal ekibe seçildi. Burada yapılacak tertip sonucunda Avrupa ve dünya genelinde gerçekleştirilecek maçlara gidecek ulusal ekip atletleri tespit edilecek.” diye konuştu.

Seçmelerin ilçedeki Fuar Stant ve Kongre Merkezi’nde yapılacağını lisana getiren Uğur, âlâ bir tertip gerçekleştireceklerinden emin olduklarını aktardı.

Dayanaklarından ötürü Türkiye Muay Thai Federasyonuna teşekkür eden Uğur, şunları kaydetti:

Bu tertibe Türkiye’nin 81 vilayetinden 130 sportmen ve 20 hakem katılacak. Birebir vakitte atlet aileleri ile antrenörler de buraya gelecek. Bölge iktisadına katkı yapacak tertip, bölgenin tanıtımına da çok büyük katkılar sunacak. Bu maçların Doğu Anadolu’da yapılmasından çok memnunuz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın