"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mete Gazoz’un amacı olimpiyat madalyası

Okçuluk Dünya Kupası 3. ayak karşılaşmasında iki bronz madalya kazanan Mete Gazoz, “Dünya Şampiyonasında bronz madalya için değil de altın madalya için ok atacağım. Daha da kıymetlisi 2020 Tokyo Olimpiyatları için grup halinde kota almak hedefiyle Dünya Şampiyonasına gedeceğiz. Kota aldıktan sonra o gururla olimpiyatta hem kadroda hem ferdi olarak altın madalya almayı hedefliyorum” dedi.

Antalya’da yapılan Okçuluk Dünya Kupası 3’üncü ayak karşılaşmasında ulusal okçu Mete Gazoz, klasik yay karışık kadro ve klasik yay erkeklerde bronz madalyanın sahibi oldu. Kazandığı muvaffakiyet sonrası büyük sevinç yaşayan Mete Gazoz, muvaffakiyetini “Mutluyum, gururluyum” kelamlarıyla anlattı. Okçuluk Dünya Şampiyonasına 12 gün kaldığını hatırlatan Mete Gazoz, “Dünya kupasında iki madalya aldığım için çok memnunum. Şampiyona öncesinde dünya kupası geçirmek hem benim hem de Türkiye Ulusal Kadrosu ismine çok önemli” diye konuştu.

Dünya Şampiyonası ve 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda gayelerini anlatan Mete Gazoz, “Dünya şampiyonasında bronz madalya için değil de altın madalya için ok atacağım. Daha da kıymetlisi 2020 Tokyo Olimpiyatları için kadro halinde kota almak hedefiyle Dünya Şampiyonasına gedeceğiz. Kota aldıktan sonra o gururla olimpiyatta hem grupta hem ferdi olarak altın madalya almayı hedefliyorum” dedi.

Memleketler arası karşılaşmalardaki başarısı sonrası kendine mahsus hareketiyle tribündeki destekçilerini selamlayan Mete Gazoz, sevinç gösterisinde eliyle yüzünü perdeleyerek parmaklarını aşağı kaydırdığını anlattı. Bu hareketin özel bir manası olmadığına değinen Mete Gazoz, 6 yıl evvel bu hareketi yapmaya karar verdiğini söyledi. Mete Gazoz, Dünya Şampiyonasında ve olimpiyatta tıpkı halde tribündekileri selamlamak istediğini lisana getirdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın