"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mehmet Paltacı “Demir bileğiyle” dünyayı devirmek istiyor

Hatay’da iki yıl evvel eğitim gördüğü okulunun rehber öğretmenin yönlendirmesiyle bilek güreşine başlayan ve Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda birincilik kürsüne çıkan 17 yaşındaki ulusal sportmen Mehmet Paltacı, muvaffakiyetini dünya şampiyonluğuyla taçlandırmayı hedefliyor.

Hatay Ulusal İrade Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet, öğretmenin gücünü keşfetmesi üzerine bilek güreşi sporuna başladı.

Bugüne kadar çeşitli turnuvalara katılarak dereceler elde eden Mehmet, mayıs ayı içerisinde Yunanistan’ın Loutraki kentinde düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda genç erkekler 65 kiloda sol kol kategorisinde birincilik ve sağ kol kategorisinde de ikincilik elde etti.

Kasım ayı içerisinde Romanya’da düzenlenecek olan Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası’na hazırlıklarını sürdüren Mehmet Paltacı, muvaffakiyetini altın madalyayla süslemek istiyor.

Ulusal atlet Mehmet Paltacı, yaptığı açıklamada, iki yıldır sürdürdüğü bilek güreşi sporunda katıldığı çok sayıda yarışta dereceler elde ettiğini söyledi.

Mehmet, haftada 4 gün güçlü idmanlar yaparak yarışlara hazırladığını belirterek katılacağı şampiyonlarda başarılara imza atmak istediğini lisana getirdi.

“TÜRK’ÜN GÜCÜNÜ GÖSTERİP, İSTİKLAL DİNLETECEĞİM”

Türkiye’yi en uygun formda temsil etmek için uğraş gösterdiğini tabir eden Mehmet, şunları kaydetti:

“Daha evvel sporla hiç alakam yoktu. Öğretmenimin beni keşfetmesiyle bilek güreşine başladım ve kendimi geliştirdim. Spora başladıktan sonra antrenörümle tanıştım. Hocamın takviyesiyle Türkiye ve Avrupa şampiyonluğu elde ettim. Avrupa Şampiyonası’nda Türk’ün gücünü gösterdim. İstiklal Marşı’nı dinletip, bayrağımızı göndere çektirdim. Dünya Şampiyonası’nda inşallah Türk’ün gücünü gösterip, İstiklal Marşı’nı dinleteceğim.”

Ulusal sportmen Paltacı’nın antrenörü Uğur Abdurrahman Demircan ise Mehmet’i Hatay’da yapılan bölge şampiyonasında gördüğünü ve birlikte çalışma teklifini kabul etmesiyle çalışmaya başladıklarını belirtti.

Demircan, Mehmet’in çok hırslı ve çalışkan olduğunun altını çizerek, onun elde ettiği başarılarla daha da gurur duyduğunu kaydetti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın