"Enter"a basıp içeriğe geçin

Mehmet Ali Meriç Dünya şampiyonluğu aşkına samanlıkta çalışıyor

Adana’nın Yüreğir ilçesinde 5 yıl evvel tanıştığı muaythai sporuna kendisini adayan 19 yaşındaki Mehmet Ali Meriç, İnanç Gücü Spor Kulübü ismine katıldığı ulusal ve memleketler arası tertiplerde dereceler elde etti.

Antalya’da geçen yıl düzenlenen Memleketler arası Muaythai Şampiyonası’nda büyükler 75 kilo kategorisinde Avrupa şampiyonluğuna ulaşan genç atlet, yeteneğiyle otoritelerin dikkatini çekiyor.

Ailesinin hayvancılık işine de yardım eden Mehmet Ali, idmanlarını sıklaştırmak için köydeki meskenlerinin samanlığına kum torbası ve spor aletleri getirdi.

Burada adeta küçük bir “salon” oluşturan Mehmet Ali, 2021 yılında Tayland’da düzenlenecek Muaythai Dünya Şampiyonası’nda en büyük hayali olan dünya şampiyonluğuna ulaşmak için idmanlara başladı.

Açıklamalarda bulunan genç atlet, muaythai sporuna tutkuyla bağlı olduğunu, karşısına çıkan manilere karşın yılmadan çalıştığını söz etti.

Mehmet Ali, dünya şampiyonu olabilmek için yalnızca spor kulübünde çalışmanın yetmeyeceğini aktararak, şunları kaydetti:

“Babam hayvancılıkla uğraşıyor. Ailece kendisine yardım ediyoruz. Hayvanların yemlenmesi, sağımı, aşılanması üzere işlerde babama yardım ediyorum. Sabahları 2 saat idman yapıyorum. Akşam köydeki işlerimiz bitince fiyatsız eğitim aldığımız İnanç Gücü Spor Kulübüne gidip hocalarım eşliğinde 2 saat daha çalışıyorum.”

Güçlü hayat şartlarının kendisini yıldırmadığını belirten genç atlet, “Kendim için çabalıyorum bunun haricinde ülkem ismine daha fazla çabalıyorum ve bunu düşündüğümde çok hırslanıyorum. Tüm antrenmanlarımdaki maksadım dünya şampiyonasında al bayrağımızı dalgalandırmak, bunun için hazırlanıyorum ve başaracağıma da inanıyorum.” diye konuştu.

Mehmet Ali Meriç, muaythai sporuyla gençlerin nizamlı çalışması ve şampiyonluğa inanmaları gerektiğini belirterek, sportmenlerin toplumsal hayatlarından ödün vermeleri gerektiğine vurgu yaptı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın