"Enter"a basıp içeriğe geçin

Lösemi hastası minik tekvandocudan duygulandıran gösteri!

Türkiye ikinciliği bulunan 11 yaşındaki Mehmet Kerem Pekel’e yaklaşık 6 ay evvel lösemi tanısı konuldu. Katıldığı bir karşılaşmadan sonra lösemi teşhisi konulan minik taekwondocu için ağır bir tedavi süreci başladı. Küçük yaşlardan beri tekvandoyla ilgilenen Mehmet Kerem Pekel, adeta tekvando ile yatıp kalkıyordu. Hastalığı nedeniyle salonlardan uzak kalmak zorunda kalan minik atlet, 7. Memleketler arası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası’nın İstanbul’da yapıldığını öğrendi. Ailesi ve antrenörleri vasıtasıyla Türkiye Tekvando Federasyonu’na bu turnuvaya katılmak ileten minik şampiyon için Federasyon Lideri Prof. Dr. Metin Şahin, milletlerarası federasyon yetkilileriyle irtibata geçerek gerekli müsaadeleri aldı.

Tabibinden özel müsaade alarak salona gelen Mehmet Kerem Pekel, 1 dakikalık özel bir şov yaptı. Seyirciler ve atlet ağabeyleri-ablaları önünde tatamiye maskesiyle çıkan minik şampiyon büyük alkış aldı. Mehmet Kerem Pekel’in gösterisi sırasında duygusal anlar yaşandı. Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Metin Şahin, minik şampiyon için özel bir madalya seremonisi düzenletti ve Mehmet Kerem Pekel’e altın madalyasını taktı. Birebir vakitte gönüllerin de şampiyonu olan minik tekvandocu alkışlar ortasında kürsüden indi ve süratli bir formda tedavisine dönmek için ailesiyle birlikte hastaneye geri döndü.

Türkiye Tekvando Federasyonu Lideri Prof. Dr. Metin Şahin, “Mehmet Kerem, sportif geleceği parlak bir sportmendi. Şu an hastalığıyla gayret ediyor. Daha evvel rakiplerini yendiği üzere artık de bu şiddetli hastalığı yeneceğine ve ortamıza döneceğine yürekten inanıyorum. Bu süreçte her vakit atletimizin yanında olacağız. Spor yapmanın müspet tesiriyle bu süreci süratli bir halde atlatacağına inanıyoruz. O spor sevgisi ve hamasetiyle burada herkes için bir ilham kaynağı oldu. Mehmet Kerem Pekel gerçek bir kahraman ve gerçek kahramanlar maske takar” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın