"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kırılması güç bir rekora imza attılar!

Taşova Atatürk Ortaokulu öğrencileri okul sporları puanlı atletizm kolunda son altı yılda olduğu üzere bu yıl da rakiplerini geride bırakarak vilayet birincisi oldu. Yapılan karşılaşmalar sonucunda yıldız erkekler vilayet 1.’si, yıldız kızlar vilayet 1.’si, küçük erkekler vilayet 2.’si olarak ilçeye döndü.
Son 6 yılda atletizm dışında birçok branşta muvaffakiyetleri bulunan Atatürk Ortaokulu öğrencileri 7 sefer üst üste vilayet şampiyonu olarak, kırılması güç bir rekora imza attı. 6 aylık süren uzun bir çalışmanın akabinde gelen şampiyonlukla okul kupa köşesine yeni kupa ve madalyalarını ekledi. Madalyalarını ve kupalarını tüm okulun önünde alan öğrenciler, arkadaşları ve öğretmenleri tarafından alkışlandılar.

7 yıldır yarışlarda okulları ismine birinci olduklarını söyleyen Taşova Atatürk Ortaokulu öğrencisi Ali Arda Altuntaş, “Geçen sene 6 defa şampiyon olmuştuk atletizmde. Bu senede seriyi devam ettirdik. Hakikaten çok güzel çalıştık 6 ay boyunca. Emeğimizin de karşılığını aldık” dedi. Öğrencilerden Alperen Başkan de, “6 yıldır şampiyon oluyorduk. Kırılması güç, güç rekoru bu senede devam ettirdik. 6 aydır çalışıyoruz. Hoş bir muvaffakiyet oldu bizim için. Bizi çalıştıran Okan Hocamıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

7. sınıf öğrencisi Yağmur Beren Turan, çok yabancısı olmadıklarını belirterek, “Bu sene de sürdürdük. 4 madalya aldım. 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz. Çok gururluyuz. Arkadaşlarımı da tebrik ediyorum. Bizden yaş olarak küçük arkadaşlarımızı spora daha çok yönelmelerini istiyoruz. Zira spor sahiden çok kıymetli ve hoş bir şey. Bizi çalıştıran Okan hocamıza çok teşekkür ederim. Arkadaşlarıma da tebrik ederim” formunda konuştu.
Atatürk Ortaokulu Vücut Eğitimi Öğretmeni Okan Aydın, hiçbir muvaffakiyetin tesadüfe bağlı olmadığını, çalışma emeğin olduğunu söyleyerek, “Okul sporları puanlı atletizm kolunda 7 yıldır yarışıyoruz. 6 yıldır vilayet birincisi olarak kırılması nitekim güç bir rekorun sahibiydik. Bu yıl da serimizi 7 yıla çıkararak, ulaşılması güç bir rekoru elimizde bulunduruyoruz. Ben öğrencilerimizin hepsiyle gurur duyuyorum. Hiçbir muvaffakiyet tesadüfe bağlı değildir. Çalışma ve emek ister. Bu çocuklar, 6 aydır hiç orta vermeden bu muvaffakiyetin gelmesi için emek veriyorlar. Onlarla gurur duyuyorum. Muvaffakiyetler diliyorum. Emeği geçen herkese farklı başka teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın