"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kırık burunla şampiyon oldu

Rüzgar Sörfü-Slalom Türkiye Ligi’nin ikinci ayağı hafta sonu Alaçatı’da gerçekleştirildi. Danimarka’daki PWA Dünya Kupası yarışlarında yaşadığı kazada burnu kırılan Ünlü, çabayı bırakması tarafındaki tüm ikazlara rağmen yarışı tamamladı. Yaşar Üniversitesi Memleketler arası Lojistik İdaresi kısmını bu yaz bitiren Göztepe sportmeni Fulya Ünlü, dünya şampiyonasında yaşadığı kazada kırılan burnuna rağmen ameliyat olmayı erteleyip katıldığı yarışta birinci olmayı başardı. Kırık burunla katıldığı yarışlarda Ünlü, 7 etabın 6’sını kazanarak birinci olmayı başardı.

Danimarka’da gerçekleştirilen yarışta fırtınaya karşı devam ettiklerini belirten Ünlü, “Dalgalı ve sert bir havada yapılan bayanlar final yarışında parkurda yüksek dalgadan denetimsizce zıplayarak yelkenime sert bir formda düştüm ve burnum bumbaya çarptı. Aldığım sert darbe sonucunda kanlar içinde suda kaldım, çabucak kurtarma botları yanıma geldi ve beni ivedilikle karaya götürdüler.

Olayın şokundaydım o sırada bir yandan üstüm başım kan ve bir yandan ne olduğunu idrak edememe hali. Sonrasında beni apar topar hastaneye götürdüler ve hekim denetiminden sonra burnumda kırık olduğu belirlendi. Hekim yarışımın uygun olmadığını, diğer bir darbe gelme ihtimali ile sonuçların daha da makus olabileceğini söyledi. Lakin ben müsabakayı bırakmak istemedim. Ağrılarımın çok çok fazla olmasına karşın, içimdeki gayret azmi baskın geldi ve yeniden de birebir gün yarışa devam ettim tüm etapları bitirdim” diye konuştu.

Türkiye’ye döndüğünde tıpkı hafta Türkiye Ligi yarışlarının olduğunu söyleyen Ünlü, “İlk ayağında tüm etapları kazandığım ve şampiyonluk maksadım olan ligin, ikinci yarışında da yer almak istedim. Hekimimden ameliyatı ertelemesini istedim ve zorla müsaade alarak gayretime devam etmeyi seçip yarışlara katıldım. Ağrılarım var; fakat büyük bir dikkatle burnuma darbe almamak için ekstra efor gösterdim ve Alaçatı yarışında da birinci gelmeyi başardım. Şimdiki amacım İstanbul’da yapılacak Rüzgar Sörfü/Slalom Türkiye Ligi’nin üçüncü ayağında da birinci olmak. Daha sonra ameliyatımı olacağım” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın