"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kazada bacağını kaybetti amacı ‘Ampute Ulusal Takım’

Dilovası ilçesinde yaşayan Yusuf Varlıklı, 2003 yılında geçirdiği trafik kazasında sağ bacağını kaybetti. Ömürden kopmayan ve bir fabrikada personel olarak çalışmaya başlayan Varlıklı, 6 yıl evvel arkadaşının tavsiyesiyle futbol oynamaya başladı. Sakarya Ampute Futbol Grubu takımında Ampute 2’nci Ligi’nde top koşturan Güçlü, hem fabrikada çalışıyor hem de haftanın 3 günü Sakarya’daki egzersizlere katılıyor. Kendisini daha fazla geliştirmek istediğini belirten Varlıklı, amacının Ampute Ulusal Futbol Ekibi’ne girmek olduğunu söyledi.

Kazanın akabinde hayata küsmediğini belirten Yusuf Güçlü, “2003 yılında trafik kazası geçirip sağ bacağımı kaybettim. O günden bugüne kadar hiç hayata küsmedim. Ne olduysa her şeyin üstesinden gelme yeteneğine sahip bir beşerim, Rabbimin verdiği güce dayanarak. Yaklaşık 5-6 dönemdir top oynuyorum” dedi.

Maksadının ulusal ekibe girmek olduğunu söyleyen Varlıklı, “Bedenimizin bir yanı eksik diye hayata küseceğiz diye bir kural yok. Maksadım, Rabbim müsaade verirse ulusal ekipte oynamak” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın