"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayseri ASKF Genel Lideri Musa Soykarcı kelam verdi! ”Gazozlar benden”

Covid19 salgınının denetim altına alınması sonucunda amatör karşılaşmaların oynanabileceğini söyledi.

Tüm ülkeyi tesiri altına alan corona virüsü salgını nedeniyle karantina günlerinin her kesim için güç geçtiğini belirten ASKF Genel Lideri Musa Soykarcı, spor topluluğunun da bu virüsten etkilendiğini ve liglerin ne vakit başlayacağı konusu da alınmış bir karar olmadığını söyledi. Soykarcı, “Beklemedeyiz. Umarım virüs biran evvel düşüşe geçer. Seyircisiz de olsa liglerimizi oynayıp bitiririz” dedi.

Kayseri ASKF Genel Lideri Musa Soykarcı, “Süper Lig Haziran’da başlarsa amatör oldukça hayli başlar. Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de Talasgücü Belediyespor ve Yahyalıspor vilayetimizi temsil ediyor. Bitime 4 hafta var ve ikisinin de gayesi kalmadı. BAL Ligi, Harika Amatör Küme’ye entegre halde gittiğini biliyoruz. Ligler oynanırsa bizi temsil eden Yahyalıspor ile Harika Amatör Küme şampiyonunun baraj maçı oynaması gerekiyor. Gerekirse Harika Amatör’de kalan 4 haftayı 2 hafta içerisinde 4 maçı oynayıp sonlandırabiliriz. Böylelikle baraj maçını da kısa müddette oynatırız” dedi.
Virüs salgınından ötürü amatöre hasret kaldıklarını fakat hoş günlerin yakın olduğunu söyleyen Lider Soykarcı, “Sağlığımızın, dostluğun değerini bilelim. Alanlarda arbede ederiz, küseriz fakat yeniden de birebir gemideyiz, birbirimizi kırmaya gerek yok. Gün gelecek Argıncık Stadı, Erkilet Stadı, Vali Muammer Güler stadı tekrar şenlenecek. Bu günler geçecek. Yeniden orada iç içe olacağız. Ligler başladığında kelam veriyorum soyunma odalarında atletlere gazozlar benden” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın