"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayakta 23 tertipte 3 bin atlet yarıştı

Türkiye Kayak Federasyonu (TKF) bu dönem ulusal manadaki 23 tertipte, 3 bin sporcuyu pistlere çıkardı.

Türkiye Kayak Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, geride kalan dönemde Erzurum-Palandöken, Bursa-Uludağ, Kayseri-Erciyes, Erzincan, Kars-Sarıkamış, Bolu-Gerede, Bitlis, Ardahan ve Sivas’ta bulunan kayak merkezlerinde 23 ulusal tertip gerçekleştirilirken, bu yarışlarda çeşitli vilayetlerden 3 bin sportmen yarış imkanı buldu.

Kayak ulusal ekipleri da memleketler arası arenada deneyimini arttırırken, bilhassa alp disiplinindeki FIS kupalarında başarılı bir dönem geride kaldı.

Sportmenler geride kalan tertiplerde 3’er altın ve bronz madalyanın yanı sıra 1 gümüş olmak üzere toplam 7 madalya kazandı.

Ali Oto, federasyonunun 13 Eylül 2018’de gerçekleştirilen olağan genel heyeti sonrasında başkanlık koltuğuna oturan yeni isim oldu.

ALİ OTO: “BİZ BÜYÜYEN BİR AİLEYİZ”
Ankara’da 13 Eylül 2018’de yapılan olağan genel şurada başkanlığa seçilen Ali Oto, misyona geldikten çabucak sonra dönem planlamasını yaptıklarını ve başarılı bir dönemi geride bıraktıklarını tabir etti.

Kısa bir vakitte yarışların planlamasını yaptıklarını aktaran Oto, “Başarılı bir dönemi geride bıraktık. Bilhassa ülkemizde yaptığımız milletlerarası karşılaşmalarda atletlerimizin deneyiminin artmasını sağladık. Bu dönem tertiplerde 3 bin atletimizi yarıştırdık. Atletlerimizin madalyalarını vermenin gururunu yaşadık.” görüşlerine yer verdi.

Lider Oto, kendilerine takviye veren kulüplere, antrenörlere ve atletlere da teşekkür ederek, “Kısa bir vakit içerisinde Antalya’da kulüp temsilcilerimiz ve antrenörlerimizle dönemi değerlendirip, yeni dönemin planlamasını yapmayı düşünüyoruz. Yurt dışında ülkemizi temsil eden ulusal ekiplerimize da ayrıyeten teşekkür ediyoruz. Biz büyüyen bir aileyiz. Önümüzdeki dönem daha planlı ve programlı davranacağız.” tabirlerini kullandı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın