"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayaklı Koşuda Türkiye Şampiyonu Bolu

Türkiye Kayak Federasyonu 2019 dönemi Kayaklı Koşu Ligi kuvvetli ve uzun soluklu bir müsabaka maratonunun akabinde Erzurum’da yapılan finallerin akabinde sona erdi. Kayaklı Koşu Ligi’nde bu dönem hem vilayetler bazında hem de sportmen sayısı bazında rekor iştirak gerçekleşti. 20 vilayetten yaklaşık 500 sportmen dört ayaktan oluşan Kayaklı Koşu Ligi’nde gayret etti. Çabalar sonrasında Erzurum Kandilli Kayak Merkezi’nde gerçekleşen finaller sonrasında ligde toplam puana nazaran Bolu ili Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Bolu’nun akabinde Muş Türkiye ikinciliğini, Hakkari ise Türkiye üçüncülüğünü kazandı.

Türkiye Kayak Federasyonu Lideri Ali Oto, kayaklı koşuda gayret eden tüm atlet, antrenör ve kulüplere teşekkür ederek şunları söyledİ: “Güzel bir dönemi geride bırakmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Kayaklı koşuda rekor atlet iştirakleri ve kıyasıya çabanın yaşandığı bir dönem geçirdik. Tüm müsabakalara katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Ayrıyeten dereceye giren atlet ve kulüplerimizi tebrik ediyorum”

BİR DÖNEMDE NELER YAŞANDI?
Ligin açılış yarışları Bitlis’te gerçekleşti. Burada yapılan yarışlarda 500 sportmen Kayaklı Koşu Ligi’ne girebilmek için eleme müsabakalarına katıldı. Bitlis’te yapılan müsabakalardan sonra Bolu’da 1. Etap yarışları düzenlendi. Bolu’da 19 vilayetten 270 sportmen etap yarışlarına katıldı. Bolu sonrası 2. Etap Müsabakaları Ardahan’da gerçekleşti. Ardahan’da birinci sefer düzenlenen yarışlara 19 vilayetten 270 sportmen ligin üst sıralarında yer alabilmek için katıldı. Son etap olan Türkiye Şampiyonası Erzurum’da yapıldı. 19 vilayetten 260 atletin iştiraki ile gerçekleşen final etabı büyük bir çekişmeye sahne oldu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın