"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayaklı Koşu Ligi 2. Etap Yarışları tamamlandı

Yalnızçam Kayak Merkezi’ndeki tertipte, federasyonun belirlediği 7 farklı yaş kümesindeki 14 başka kategoride 17 vilayetten 260 atlet, dereceye girmek için çaba etti.

Özgür teknik yarışları ile sona eren tertibin akabinde Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Türkiye Kayak Federasyonu Lideri Ali Oto ve öteki yetkililerin iştirakiyle ödül merasimi düzenlendi.

Ödül merasiminde konuşan Vali Masatlı, bölgeye yağan karın bugün bir defa daha yararının tescillendiğini lisana getirerek, şunları kaydetti:

“Bir mühlet evvel burada Kayaklı Koşu Ulusal Grubumuz kamp yaptı. Kendileri çok şad bir biçimde Ardahan’dan ayrıldı. Çabucak ardından bu aktiflik burada muvaffakiyetle gerçekleşti. Bu aktifliğin burada çok rahatlıkla yapılabileceği belgelenmiş oldu. 260 atletimizi burada ağırlamaktan çok memnuniyet duyduk. İnşallah devamı gelecektir. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

Milletvekili Atalay da tertibin Yalnızçam’ın tanıtımı açısından son derece kıymetli olduğunu belirterek, “İnşallah önümüzdeki günlerde Yalnızçam Kayak Merkezi çok daha uygun tanıtılacak. Hasebiyle da buraya daha çok sportmen gelecek.” tabirlerini kullandı.

Türkiye Kayak Federasyonu Lideri Ali Oto ise kendilerine yardımcı olan Vali Mustafa Masatlı ve Ardahan Spor Vilayet Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, “Bizi çok samimi ağırladılar. Ardahan’da bulunmaktan son derece memnun olduk. Burayı tanıtmak da bizim boynumuzun borcu oldu.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların akabinde dereceye giren atletlere mükafatları verildi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın