"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayaklı Koşu Ligi 1. Etap Yarışları sona erdi

Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan Arkut Kayak Merkezi’ndeki yarışlarda, federasyonun belirlediği 10 ile 21 yaş altı kategorileri ortasındaki 12 farklı yaş kümesinden 260 sportmen gayret etti.

Tertipte bugün özgür teknikte yarışan atletler kategorilerinde derece elde etmek için ter döktü.

Türkiye Kayak Federasyonu Kayaklı Koşu Branş Sorumlusu Süleyman Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yarışların hoş geçtiğini belirterek, “Yarışlarımızı birinci gün klasik teknikte, bugün ise özgür teknikte yaptık. Bu, 1. etap yarışları, bundan sonra da 2. etap yarışları olacak. O yarışlar da mart ayında yapılacak.” diye konuştu.

Özgür teknikte yapılan karşılaşmalarda 12 yaş altı kızlarda Irmak Fazilet, erkeklerde Salli Ayyıldız, 13 yaş altı kızlarda Özgenur Köksal, erkeklerde Ada Edip Kahraman, 14 yaş altı kızlarda İrem Dursun, erkeklerde Kemal Çelik, 16 yaş altı kızlarda Hasret Ceren Dursun, erkeklerde Abdullah Yılmaz, 18 yaş altı kızlarda Fatma Yavuz ve erkeklerde Mehmet Çeşidin birinci oldu.

20 yaş altı bayanlarda Ayşenur Duman, erkeklerde Yusuf Emre Fırat ve 21 yaş altı bayanlarda Zozan Malkoç ile erkeklerde Ömer Ayçiçek tepeye ismini yazdırdı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın