"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayakla Atlama Türkiye Şampiyonası Erzurum’da gerçekleşti

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Palandöken ilçesindeki atlama kulelerinde gerçekleştirilen tertibe farklı kentlerden 30 sportmen katıldı.

Çok sayıda öğrenci ve seyircinin de ilgiyle izlediği yarışlarda minik, yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde atlayışlar gerçekleştirildi.

Yaş kategorilerine nazaran K-20, K-40 ve K-90 rampalarından yapılan ve küçük çaplı kazaların yaşandığı atlayışlar, Anadolu Ajansı muhabirleri tarafından drone ile görüntülendi.

Türkiye Kayak Federasyonu Lider Vekili Fatih Kıyıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu cins tertiplerin kayağın tanıtımı açısından son derece değerli olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Erzurum’da kış sporlarının merkezini oluşturmak istiyorsak gençlerimizi bu sporla tanıştırmamız lazım. Bin 200 öğrencimizin seyirci olarak iştirakiyle şampiyonamızı yaptık. Böylece hem atlama gerçekleştiren atletlerimizi onurlandırdık hem de daima uzaktan bakan çocuklarımız hiç görmedikleri atlama kuleleri ve atletlerle tanışma fırsatı buldu. Bu öğrencilerimiz içinden bu spora başlayanlar olacaktır.”

Ulusal kayakçı Muhammet Ali Bedir ise tertibi düzenleyenlere teşekkür ederek, “Belki de bu kadar çocuk ortasında kayakla atlama branşını seçenler olacak. Çocuk bile olsalar bu türlü kalabalığın önünde atlayış yapmaktan memnunluk duydum. Olağanda idman ve yarışlarımız biraz seyircisiz geçiyor. Bunu görmek çok hoş.” sözlerini kullandı.

Şampiyonada başarılı atletlere mükafatlarını Türkiye Kayak Federasyonu Lider Vekili Fatih Kıyıcı, Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürü Fuat Taşkesenligil ile protokol üyeleri verdi.

Tertipte dereceye giren sportmenler şunlar:

Minik kızlar

1. Ravzanur Ekmekçi

2. Zeynep Ceren Güngör

3. Elif Azra Şerefoğlu

– Minik erkekler

1. Muhammet Buyruk Ekmekçi

2. Serdar Kadir Angay

3. Yunus Emre Türkan

Yıldız erkekler

1. Aydın Eren Şimşek

2. Alihan Aktaş

3. Amet Mithat Polat

Genç erkekler

1. Gökhan Taşdemir

2. Serdar Talha Şimşek

3. Halil İbrahim Kızılcım

Büyük erkekler

1. Fatih Arda İpçioğlu

2. Muhammet İrfan Çintimar

3. Muhammet Ali Bedir

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın