"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kayak Federasyonu’ndan koronavirüs açıklaması! “İptal ettik”

Türkiye Kayak Federasyonu 2020 yılı faaliyet programında yer alan Sarıkamış, Erciyes ve Palandöken’de yapılacak olan memleketler arası müsabakalar koronavirüs münasebetiyle iptal edildi. Türkiye Kayak Federasyonu Lideri Ali Oto, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, “Kayak Federasyonu’nun faaliyet programında olan bütün yarışlar devam ediyor. Geçen gün Uludağ, Sarıkamış ve Erzurum’daydık. Artık Isparta’ya geldik. Buradan Bolu’ya, Erzurum’a Türkiye şampiyonaları yapacağız. Lakin bu ortada bütün dünyayı sarsan koronavirüs çıktı. Türkiye’de bununla ilgili de çok tedbirler alıyor. Biz de birey olarak, federasyon olarak yarar sağlamak emeliyle Sarıkamış Kupası, Erciyes Kupası, Palandöken Kupası üzere memleketler arası yarışlarımızı iptal ettik. Bir dahaki yıla erteledik. Bunun için üzerimize düşen vazifeleri yapmak zorundayız, yapacağız. Sonuçta ülkemize bu virüsün girmemesi için çaba etmemiz gerektiğine inanıyorum” dedi.

“BİR ÇOK MEMLEKETLER ARASI YARIŞLARDA İPTALLER VAR”

Milletlerarası federasyonların birçoklarında iptallerin olduğuna dikkati çeken Ali Oto, “Koronavirüsün olduğu ülkelerde iptaller var. Milletlerarası federasyonlar çok kıymetli tertipleri da iptal ediyor. Bizim Atletizm Dünya Kupaları da iptal oldu. Bunun için bütün federasyonlar hassas davranıyor. Ülkemizde de bütün federasyonlar hassas davranıyor. Tertipler ya iptal ediliyor, ya da erteleniyor. Bunu yapmak zorundayız zira daha aşısı bulunmadı. İnşallah en yakın vakitte aşısı bulunacak. Bu illetten de kurtulacağız” diye konuştu.

“DUYARLI DAVRANMAK İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

İptal edilen yarışların Kayseri Erciyes, Sarıkamış ve Palandöken’de olacağını hatırlatan Ali Oto, “Erciyes Kupası’nda 5 ülke, Palandöken Kupası’nda 7 ülke vardı. Milletlerarası bir yarış yaptığın vakit davetli olarak geldiğinde sizin kabul etmeme talihiniz olamaz. Mecburen yarıştırmak zorundasınız. Tehlike şu; bizde yurt dışındaki yarışlara gitmeme kararı aldık. Olağan uçaklarla gidiyorsunuz, uçaklar dünyayı dolaşıyor. Sonuçta bir öksürük, bir nezle olduğunuz vakit 15 gün sizi karantinaya alıyor. Bu da büyük bir ruhsal durum meydana getiriyor. Bunun için hassas davranmak, mümkün olduğunca gitmemek için uğraşıyoruz. Olimpiyat kupası alacağımız yarışları iptal etmedik. Esasen bizim kayak da yok şu anda” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın