"Enter"a basıp içeriğe geçin

İşte Gazi Koşusu’nun favorisi! Üst üste 4. sefer kazandı…

At Yarışı denince akla gelen en büyük derbi olan Gazi Koşusu için geri sayıma geçildi. 30 Haziran’daki dev uğraş öncesi 3 yaşlı İngiliz safkanları son provalarını verdi…

Gazi adayları hafta sonunda 3 yarışta uzunluk gösterdi… Ankara’da 2100 metre çim pistteki Mehmet Akif Ersoy Koşusu’nda rakiplerine jokeyi Gökhan Gökçe ile üstünlük sağlayan Ahmet Güzelocak’ın sahibi olduğu Scoutleo, Gazi Koşusu öncesi tezli safkanlar ortasına ismini yazdırdı.
Gözler ise pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda yapılan Kısrak ve Sait Akson Koşuları’ndaydı.

KISRAKLARIN ŞAMPİYONU

2100 metre çim pistte yapılan ve birincilik mükafatı 760 bin lira olan Kısrak Koşusu’nda Nimet Arif Kurtel’in sahibi olduğu The Last Romance, jokeyi Halis Karataş ile rakiplerine fark atarak zafere uzandı. Bu safkan kısrak olarak Gazi Koşusu’nda erkek rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışacak.

RAKİP TANIMADI

Sait Akson Koşusu ise en büyük favoriyi ortaya çıkardı. 2200 metre çim pistteki kapışmada Armağan Araz’ın sahibi olduğu Yamanlarbeyi jokeyi Mustafa Çiçek ile kendisine güvenenleri yanıltmadı. Elde ettiği üst üste 4’üncü birincilikle de Gazi Koşusu’nun şu anda ağır favorisi oldu.

BÜYÜK HEYECAN 30 HAZİRAN’DA

Gazi Koşusu, 30 Haziran Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek ve gayret 2400 metre çim pistte yapılacak. Dev yarışa bu dönem 22, 3 yaşlı İngiliz safkanının katılması bekleniyor.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın