"Enter"a basıp içeriğe geçin

‘İstanbul’u koşuyorum’ etkinliklerinin Bakırköy etabı tamamlandı

Spor İstanbul’un, ‘İstanbul’u Koşuyorum’ aktiflikleri kapsamında bu yılki ikinci yarışı olan Bakırköy etabında bugün 400 kişi koştu.

Yeni olağan periyotta yüksek hijyen standartlarıyla koşulan İstanbul’u Koşuyorum Bakırköy Etabı’nın startını; Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ve İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk verdi. 78 gönüllünün de misyon aldığı, kontenjan sonu süratle dolup kapanan ve 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen çipli koşuda, Bayanlar Genel Klasman Kategorisi’nde 37:05 dakikalık derecesiyle Emine Hatun Mechaal bitiş çizgisine birinci ulaşan koşucu oldu. 37:47 dakikalık derecesi ile Damla Çelik ikincilik kürsüsüne çıkarken, 39:25 dakikalık derecesi ile Emine Baydili yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Erkekler Genel Klasman Kategorisi’nde ise birincilik kürsüsüne 30:46 dakikayla Hüseyin İbrahim Öztürk çıkarken, 30:48’lik derecesiyle Murat Emektar ikinci, 31:02 ile Abdullah Tuğluk üçüncü olarak yarışı tamamladı. Aktiflikte ayrıyeten Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur da atletlerle birlikte koştu.

Toplam 4.500 TL ödül dağıtıldı
Elektronik zamanlama çipleri ile yarış derecelerinin ölçüldüğü “İstanbul’u Koşuyorum” Bakırköy Etabı’nda, genel klasmanda bayanlar ve erkeklerde 1.’ye 1.000 TL, 2.’ye 750 TL ve 3.’ye 500 TL para mükafatı verildi. Ayrıyeten 35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64 bayan ve erkek yaş kategorilerinde birinci 3’e giren atletlere kupa ve özel dizaynlı madalya verildi.

Yıl boyunca devam ediyor
Bu yılki ‘İstanbul’u Koşuyorum’ serisi, biri özel etap olmak üzere 4 etaptan oluşuyor. “İstanbul’u Koşuyorum” 5. dönemin birinci yarışı Dünya Bayanlar Günü özel etabı ile mart ayında gerçekleştirilmişti. Bakırköy Etabı’nın akabinde kayıt kontenjanları şimdiden dolan yarışlar; 25 Ekim Pazar günü Caddebostan Etabı ve serinin son ayağı olan Üsküdar Etabı ile son bulacak.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın