"Enter"a basıp içeriğe geçin

İstanbullular hafta sonu spora doydu

24 Ekim Cumartesi günü düzenlenen ve 360 atletin iştirak sağladığı aktiflikte atletler İstanbul’un en hoş lokasyonları ortasında sayılan Tarihi Yarımada’da pedallama talihi yakaladı. Tıbbın startını İBB Dayanak Hizmetleri Daire Lideri Mansur Güneş, İBB Ulaşım Daire Lideri Utku Cihan, Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, İBBSK Genel Sekreteri Fazilet Aslanoğlu ve Spor İstanbul İdare Heyeti Üyesi Kaan Akın verdi.

Aktiflikte Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur ve İBBSK Genel Sekreteri Fazilet Aslanoğlu sportmenler ile birlikte bisiklet sürdü. Gerçekleştirilen aktiflik sonrası sportmenler ve protokol üyelerinin iştiraki ile Yenikapı Aktiflik Alanı içerisinde bulunan ‘İstanbul Bisiklet Evi’ açılışı da gerçekleştirildi.

CADDEBOSTAN’DA 400 İSTANBULLUNUN ADIMLARI

Yeni olağan devirde yüksek hijyen standartlarıyla koşulan İstanbul’u Koşuyorum Caddebostan Etabı Gazi Koşusu’nun startını; Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı, Kadıköy Belediye Lider Yardımcısı Mustafa Oltulu, Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur, İBB Gençlik ve Spor Müdürü İlker Öztürk, Spor İstanbul İdare Konseyi Üyesi Cem Müslüm Cebeci ve Kadıköy Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Tarkan Mercül verdi.

200 kişinin misyon aldığı, kontenjan sonu süratle dolup kapanan ve 10 kilometrelik parkurda gerçekleştirilen çipli koşuda, Bayanlar Genel Klasman Kategorisi’nde 37:07 dakikalık derecesi ile Emine Hatun Mechaal bitiş çizgisine birinci ulaşan koşucu oldu. 39:38 dakikalık derecesi ile Damla Çelik ikincilik kürsüsüne çıkarken, 40:56 dakikalık derecesi ile Şilan Ayyıldız yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Erkekler Genel Klasman Kategorisi’nde ise birincilik kürsüsüne 30:49 dakikalık derecesi ile Murat Emektar çıkarken, 31:34’lük derecesi ile Abdullah Tuğluk ikinci, 33:08’lik derecesi ile Güneş Nalbantoğlu üçüncü olarak yarışı tamamladı. Aktiflikte ayrıyeten Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı ve Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur da atletlerle birlikte koştu.

Nefes idmanları ve ısınma hareketleriyle başlayan aktiflik, renkli bir Pazar gününe sahne olurken ödül merasiminin akabinde son buldu. Elektronik zamanlama çipleri ile yarış derecelerinin ölçüldüğü “İstanbul’u Koşuyorum” Caddebostan Etabı’nda Genel Klasmanda bayanlar ve erkeklerde 1.’ye 1.000 TL, 2.’ye 750 TL ve 3.’ye 500 TL para mükafatı verildi.

İstanbullular gerçekleştirilen Tarihi Yarımada Bisiklet Tipi ve ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Caddebostan Etabı Gazi Koşusu ile hem yarıştılar hem de eğlenceli ve sportif bir hafta sonu yaşadılar.

YIL BOYUNCA DEVAM EDİYOR

Bu yılki ‘İstanbul’u Koşuyorum’ serisi, biri özel etap olmak üzere 4 etaptan oluşuyor. “İstanbul’u Koşuyorum” 5. dönemin birinci yarışı Dünya Bayanlar Günü özel etabı ile mart ayında gerçekleştirilmişti. Caddebostan Etabının akabinde kayıt kontenjanları şimdiden dolan yarışlar; serinin son ayağı olan Üsküdar Etabı ile son bulacak.

5. Dönem etaplarında tüm kontenjanlarını dolduran ‘İstanbul’u Koşuyorum’ serisi tıpkı vakitte N Kolay 42. İstanbul Maratonu için de hazırlık niteliği taşıyor. İstanbul’u Koşuyorum etaplarına kayıt olma fırsatını kaçıran sportmenler için ise 7-8 Kasım tarihlerinde “Tek başına bizimle koş!” sloganıyla 10K ve 15K kategorilerinde gerçekleşecek olan sanal koşularda yerini alma talihi devam ediyor. Adidas’ın desteklediği Sweaters uygulamasını Play Store yahut App Store’dan indirerek kendi parkurunda ve bu tarihi koşuda yerini almak isteyen sportmenler için son tarih 28 Ekim Çarşamba.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın