"Enter"a basıp içeriğe geçin

İstanbul konutunda spor yapıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), koronavirüs ile uğraş kapsamında toplu alanlardaki salgın riski nedeniyle birçok aktiflik ve hizmeti, önlem gayeli durdurdu. İBB şirketlerinden Spor İstanbul’a bağlı spor tesisleri de bu kapsamda süreksiz olarak kapatıldı. Spor İstanbul da uzmanların “Evde Kal” davetine uyanlar için toplumsal medya hesaplarından antrenman serileri paylaşmaya başladı. Konutlarında vakit geçirenlerin sıhhatini muhafazası için fizikî aktivite içerin görüntüler büyük ilgi gördü. İBB ve Spor İstanbul’un toplumsal medya hesaplarından canlı yayınlanan içerikler, yaklaşık 100 bin kişi tarafından izlendi.

ONLİNE ANTRENMAN İMKANI
Spor İstanbul’un pek çok sıhhat meselesine davetiye çıkaran hareketsizliğin önüne geçecek teklifleri, profesyonel eğitmenlerce hazırlanıyor. Hafta içi her gün saat 11.00’de yayınlanan antrenman görüntüleri konutta kalan herkesi tıpkı anda spor yapmaya davet ediyor. İlgiyle takip edilen online idman imkanı hakkında konuşan İ. Renay Onur, “Etkileşimimizin en yüksek olduğu toplumsal medya kanalımız Instagram üzerinden Spor İstanbul’un uzman eğitmenlerinin dayanağı ile sunduğumuz egzersizlerimizin bu kadar ağır ilgi görmesi, başta ben olmak üzere tüm takımımızı çok memnun ediyor. Bugün, 3 bin küsür kişi birebir anda idman yaptı” dedi.

Görüntülerin, yetişkinler ve 60 yaş üzeri sağlıklı bireyler için idman pratikleri sunduğunu anlatan Onur, meskende uzun müddet oturmaktan kaynaklanan bel ağrılarını engellemeye dönük aktivitelerin de bulunduğunu söyledi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın