"Enter"a basıp içeriğe geçin

İsmet Kılıç: Peribacaları ortasında kaymak çok keyifli.

Kapadokya’da karla kaplanan vadilere gelen tabiat tutkunu kayakçılar, peribacalarının ortasında kaymanın keyfini çıkarıyor. Kayak sportmeni İsmet Kılıç: “Bölge kaymak için elverişli değil fakat ekstrem atletlere uygun. Biraz tehlikeli. Bir hevesle başladık, devamı da gelecek”

Kapadokya’da tabiat tutkunu kayakçılar, karla kaplanan vadilerdeki peribacalarının ortasında kayak yapmanın keyfini yaşıyor. Kapadokya Eğitim Kültür Turizm ve Tabiat Sporları Kulübü (KAPSED) üyesi İsmet Kılıç ve İsmail Enes Bozkurt, kışın beyaza büründüğünde hoş görüntülerin ortaya çıktığı bölgede kayak yapıyor. Böylece Kılıç ve Bozkurt hem kültürel zenginliklerin içinde eşsiz bir tecrübe yaşıyor hem de bu anları görüntüleyerek bölgenin tanıtımına katkı sağlıyor. Ürgüp’te yaşayan kayakçı Kılıç, hafta sonları Erciyes’e gittiklerini, hafta içi ise çalıştıkları için Kapadokya’daki vadilerde, peribacalarının ortasında kayak yaptıklarını söyledi. Karşılaştıkları turistlerin kendilerini şaşkınlıkla izlediğini aktaran Kılıç, doğal kaya oluşumları ortasında kayak yapmanın heyecan verici olduğunu söz etti.

“BURADA NİTEKİM FARKLI BİR AMBÄ°YANS VAR”

Kılıç, fırsat buldukça bölgede kayak yaptıklarını belirterek, “Bölge kaymak için elverişli değil fakat ekstrem atletlere uygun. Biraz tehlikeli. Bir hevesle başladık, devamı da gelecek. Kar fazla olduğu vakit kayak yapmak sahiden çok keyifli. Ekstrem tabiat sporlarını seven konuklarımızı Kapadokya’ya davet ediyoruz zira peribacaları ortasında kaymak çok keyifli.” diye konuştu. Peribacaları ortasında kayak sporunun bölge için alternatif bir faaliyet olabileceğini lisana getiren Kılıç, “Burada hakikaten farklı bir ambiyans var. Balon görüntüsünde, yanınızdan atlar giderken ya da ATV çeşitlerinin yapıldığı bir anda board ya da kızakla kayıyorsunuz. Bu çok farklı bir deneyim.” tabirlerini kullandı.

MERAKLILARIN SAYISI ARTIYOR

Kayakçılardan İsmail Enes Bozkurt da toplumsal medyada paylaştıkları görsellerin akabinde birçok meraklının bölgede kayak yapmaya başladığını; Göreme, Uçhisar beldeleri ile Ürgüp ilçesi etrafındaki vadilerde vakit zaman çok sayıda atletin tıpkı anda kaydığını anlattı. Bozkurt, 7 yaşından beri kayak yaptığını belirterek, “Sürekli Erciyes’e gidemediğimizden Kapadokya’da kayak yapmayı denedik ve sevdik. Burada kayak yaptığımızı gören arkadaşlarım hayranlık duyuyor ve onlar da kayak yapmak istediklerini söylüyor. İştirakçi sayımız gitgide artacaktır.” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın