"Enter"a basıp içeriğe geçin

İnönü oryantiringde Türkiye ve dünya sıralamasında

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konut sahipliğinde, Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürlüğü’nce Kartepe Uzuntarla Ormanya Doğal Hayat Parkı’nda 19-20 Ekim tarihleri ortasında gerçekleştirilen yarışlara İnönü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile birlikte 98 kulüp, Bulgaristan, Letonya, Macaristan ve Fransa’dan bin 122 sportmen katıldı. İki gün süren yarışlarda İnönü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 12 sportmen ile katıldığı yarışlarda K21 Kategorisi Sprint Müsabakasında Elif Gökçe Avcı birinci olurken Dünya Sıralamasında ise (WRE) ikinciliğini elde etti. İnönü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Lideri ve İnönü Belediye Lider Yardımcısı Serhat Hamamcı’nın yalnız bırakmadığı oryantiring atletleri çeşitli yaş kümelerinde dereceler elde ettiler.

İnönü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Oryantiring atletlerinin katıldığı Türkiye Oryantring Şampiyonası 1’nci kademe yarışlarında günlere nazaran dereceler şöyle gerçekleşti;

1. Gün Yarışları, K21 Kategorisinde Elif Gökçe Avcı 2’cilik, M21A Kategorisinde Mehmet Uğur Batan 5’incilik, Recep Ali Eyüp 6’ıcı, W40Kategorsinde Nihal Özçelik 8’inci, M20 Kategorisinde Hamza Ali Yılmaz 13’üncülük, W16 Kategorisinde Tabiat Oyma 13’üncülük, W18 Kategorisinde Tabiat Belyurt 13’üncülük, W18 Kategorisinde ise Bahar Özçelik 18’inci oldu. 1’inci Kademenin 2’inci günde Gebze’de yapılan yarışlarda; W21 Kategorisinde Elif Gökçe Avcı 1’incilik ve Dünya Sıralaması puanlamasında (WRE) 2’incilik, W18 Kategorisinde Bahar Özçelik 2’cilik, M21A Kategorisinde Mehmet Uğur Batan 4’üncülük, W18 Kategorisinde Tabiat Belyurt 5’incilik, W40 Kategorisinde Nihal Özçelik 6’ıncilik ve Gülşen Avcı 8’incilik, W16 Kategorisinde Tabiat Oymak 8’incilik, W18 Kategorisinde Eylül Çoban 14’üncülük ve M20 Kategorisinde Hamza Ali Yılmaz 24’üncülük elde ettiler.
İki gün süren yarışlar sonrası gerçekleştirilen kupa ve madalya merasimi sonrası İnönü Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Oryantiring Atletleri İnönü Belediye Lideri Kadir Bozkurt’a verdiği takviyeden ötürü teşekkür ettiler.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın