"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hayriye Türksoy “Türk atletleri herkes asker selamı ile tanıyor”

Çin’in Shanghai kentinde düzenlenen Wushu dünya Şampiyonası’nda 3. olan Hayriye Türksoy, memleketi Kayseri’de Türk bayrakları ve çiçeklerle karşılandı. Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Murat Eskici ile Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş da, Hayriye Türksoy’u karşılayarak tebrik etti. Ulusal sportmen Hayriye Türksoy da, asker selamı verdi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan ulusal atlet Hayriye Türksoy, “Öncelikle her zamanki üzere ülkemiz temsil ettiğim için çok gururluyum. Ülkemizi en âlâ formda temsil etmeye gittik. Amacımız her vakit şampiyon olmaktı. Şampiyonluk ümidiyle gidiyoruz, onun için çalışıyoruz, onun için gayret sarf ediyoruz. Birtakım şeylerden fedakarlık yapıyoruz. Gerek ailemizden uzak kalıyoruz gerek sevdiklerimizin duasını alıyoruz. Bu sene 3’üncü olmak nasip oldu. Bazen ne yaparsanız yapın her şey olacağına varıyor. Durmayacağız, devam edeceğiz. Ben ülkeme 3’üncülüğü layık görmüyorum. Şampiyon olduktan sonra bu türlü bir karşılama bekliyordum fakat kısmetimizde yokmuş. Sevdiklerimin burada olması çok gurur verici. Madalyada hissettiklerimin daha fazlasını yaşıyorum” tabirlerini kullandı.

Yurt dışında herkesin kendilerini asker selamı ile tanıdıklarını söyleyen Türksoy, “Biz şampiyon olmak için gittik. Maksadım orada 1’incilik kürsüsünde şampiyon olarak asker selamı vermekti. Yurt dışında bizi herkes asker selamımızla tanıyor. Ben kürsüye inip çıktıktan sonra otele ve hava alanına giderken asker selamıyla karşıladılar. Bu benim çok hoşuma gitti. Fransız rakiplerimizde bu biçimde selam verdiler. Bizi artık çok düzgün tanıyorlar” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın