"Enter"a basıp içeriğe geçin

Haydi hakem okuluna

Ulusal Eğitim Bakanlığı Mesleksel ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile TFF ortasında, TFF Hakem Meslek Lisesi’nin açılmasını sağlayacak protokol Riva’da imzalandı. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, projenin ayrıntıları hakkında şu bilgilendirmeyi yaptı: Bu iş birliği protokolü ile Türkiye Futbol Federasyonu’na ilişkin yerleşke içerisinde öğrencilerimizin eğitim-öğretim faaliyetleri için sınıfların kurulması sağlanacak. Okulumuz yetenek sınavıyla öğrenci kabul edecek.

GURUR ABİDEMİZ OLACAK
TFF Lideri Nihat Özdemir ise önümüzdeki devir başlayacak dev proje hakkında şunları söyledi: Bugün burada Türk hakemliği için dönüm noktası olacağına inandığımız çok kıymetli bir projenin birinci adımını atıyoruz. Atacağımız imzayla Riva’daki Meral-Celal Aras Spor Lisesi, Hakem Meslek Lisesi’ne dönüşecek. İnşallah okulumuzdan Dünya Kupalarında, Avrupa Şampiyonalarında finaller yönetecek yeni hakemlerimiz çıkacaktır. İnşallah bu proje gurur abidemiz olacaktır.

OKURKEN MAÇ YÖNETECEKLER
Öğrenciler, özel yetenek sınavıyla alınacak. Eğitimlerine devam ederken, hakem ve yardımcı hakem olarak maçlarda misyon almaları sağlanacak. Mevcut okul binasında halı saha kurulacak. TFF, lise için uzmanlar görevlendirecek, öğrencilere burs verecek ve istihdam sağlayacak.

İmza merasimine TFF idaresinin yanı sıra A Ulusal Kadro Teknik Yöneticisi Şenol Güneş ve Ulusal Eğitim Bakanlığı Mesleksel ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu ile davetliler de katıldı

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın