"Enter"a basıp içeriğe geçin

Hatay’da “Zoru Başaranlar Meslek Günleri” düzenlendi

Hatay’daki Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne bağlı yurt müdürleri ve öğrencilerin de ağır iştirak gösterdiği ‘Zoru Başaranlar Meslek Günleri’ etkinliğinde konuşan ulusal sportmenler, tüm bu muvaffakiyetleri gerçekleştirirken karşılaştıkları zorlukları ve hayat deneyimlerini öğrencilere anlattılar.
Ulusal sportmenler, hiçbir zorluğun üstesinden gelinemeyecek kadar büyük olmadığını, uygun bir meslek sahibi olmak için nizamlı çalışmak ve emek harcamanın kıymetini tabir ederek tecrübelerini paylaştılar.
Sporun hayatın vazgeçilmez bir ögesi olması için çalışmak gerektiğini ve herkesin spor yaparak birtakım hastalıkların da bu biçimde yenilebildiğini tabir eden ulusal sportmenler, sporun bu manada fizikî, ruhsal ve toplumsal takviye sağladığının değerini belirttiler.
‘Zoru Başaranlar Meslek Günleri’ aktifliğine katılan KYK öğrencileri de ulusal sportmenlerin başarılarından etkilendiklerini belirterek, aktifliği gerçekleştirenlere teşekkür ettiler.

Aktifliğin sonunda Hatay Vilayet Spor Müdürlüğü şube müdürleri, ulusal atletlere plaket takdiminin akabinde öğrencilerle toplu olarak fotoğraf çekiminin akabinde aktiflik sona erdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın