"Enter"a basıp içeriğe geçin

Halı alanlarda yeni periyodun ismi: Denetimli toplumsal spor

Lider Bahadır Bulut, Halı Saha Futbol Federasyonu’na ilişkin resmi siteden yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Covid-19 ismi verilen, son derece kolay bulaşıcı virüs salgınından sonra toplumsallaşmayı de nasıl bir ortamda yaşayacağımız, ne üzere riskler ve gelişmelerle karşılaşacağımız en çok tartıştığımız mevzular ortasında. Bu durum en yalın söz ile “artık hiçbir şey eskisi üzere olmayacak” biçiminde özetlenebilir. ”Kontrollü Toplumsal Hayat” Bir ortada olduğumuz tüm alanlar için yeni bir ömür biçimidir. Özgür fakat önlemli bir hayat biçimine geçiyoruz. Virüsün teneffüs yoluyla bulaştığının katılaştığını, bu nedenle toplumsal aranın ne kadar değerli olduğunu biliyoruz.

Ülkemiz bakımından ele alındığında yapılmakta olan spor faaliyetlerinin, büyük bir çoğunluğunun temasa ve toplu yapılan spor kısımlarına yönelik olduğu göze çarpmaktadır. Halı alanlarımızda Futbolun dar alanda daha çok temas ile oynandığı aşikardır.

Evvel insan sıhhati ve içinde bulunduğumuz kuralların şuuru içinde hareket ederek tüm halı alanlarda ”FUTBOL AYAK TENİSİNİ” yaygınlaştırmayı hedeflemekteyiz. İki kişilik takımlar ile karşılıklı oynan ortalarında yeteri kadar toplumsal uzaklık bulunabilen birbirine temas olmadan oynanan eğlenceli bir spordur. Beşerler Toplumsal arayı koruyarak spor yapmalarını sağlayacağız. Devletimizin uygulayacağı olağanlaşma planını yakından takip ediyoruz. Bizlerde bu planla birlikte hareket ediyor, federasyon olarak adımlarımızı sistemli bir formda atıyoruz. Tüm halı saha işletmecilerine ve halı alanda oynayan atletlerimize selamlarımı iletiyorum. Saygılarımla…”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın