"Enter"a basıp içeriğe geçin

Görme engellilerden futsal maçı

Maç sonunda konuşan Toplumsal Hizmetler Müdürü Muzaffer Şahin, “Engelliler Haftası kapsamında cuma günü başlayan ve bugünde futsal müsabakasıyla etkinliklerimiz devam etti. Bu haftadaki asıl maksadımız külliyen engellilerin büsbütün toplumsal hayatımızın içerisinde olmaları. Bugün ticarette, siyasette olduğu üzere toplumsal ve kültürel alanlarda sportif faaliyetlerde yer almaları manasında farkındalık oluşturmak ve toplumsal hassaslığı harekete geçirmek için bir dizi etkinlikler yaptık. İlçemize yapılan bu etkinliklerde hassas oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

Engelliler Derneği Üyesi Ahmet İhtimam ise, “Çok hoş maç oldu. Dernek olarak bu türlü bir aktiflik düzenlediğimiz için liderimiz olmak üzere idare heyeti üyelerimizi teşekkür ediyoruz. Bunun yanında Toplumsal Hizmetler Müdürümüze dayanak olan tün ilçe amirlerine de teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecek yıllarda daha uygunlarını yaparlar” diye konuştu.

Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Hatipoğlu ise, “Geçen hafta empati kurmak ismine goalball maçımız vardı. Bu haftada da Bafra Gençlik Merkezi gençlerimiz olarak engelli kardeşlerimizle empati kurmak ismine onları konutumuzda konuk ettik. Bir futbol karşılaşması düzenledik. Doğal ki kazanmak kaybetmek hiç değerli değil arkadaşlar yarım saat içerisinde genç kardeşlerimizin gözleri bağlı bulunduğu zarfında büsbütün engelli kardeşlerimizin yerine koyarak görme nimetinin ne kadar büyük bir nimet olduğunu anladılar. Bu vesileyle buraya gelen herkese teşekkür ediyorum” biçiminde konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın