"Enter"a basıp içeriğe geçin

Görme Engelliler Futbol Maçları Isparta’da tamamlandı

Ulusal Egemenlik Stadı’nda düzenlenen maçlarda Çanakkale 6 Nokta Gençlik Spor Kulübü, Malatya Gençlik Spor Kulübü, Ankara Etkin Gençler Spor Kulübü ve Kayseri Erciyes Gençlik Spor Kulübü futbol kadroları karşı karşıya geldi.

Kayseri Erciyes Gençlik Spor Kulübü ile Çanakkale 6 Nokta Gençlik Spor Kulübü maçını Vali Ömer Seymenoğlu, Türkiye Görme Engelliler Futbol Federasyonu Lideri Hasan Saydan, Gençlik Ve Spor Vilayet Müdürü Murat Gevrek ve başka iştirakçiler ile birlikte izledi.
Centilmenlik, dostluk ve kardeşliğin ön plana çıktığı yükselme kümesi birincilik maçında ekip oyuncuları birbirleri ile kıyasıya gayret ederek rakiplerine gol atmaya çalıştılar.

“BU SPOR BİZİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ”
Görme engelli futbolcular yaptıkları açıklamalarda; bu sporun kendileri için bir vazgeçilmez olduğunu belirtirken, oyun içinde gözleri gören tek oyuncu olan ve oyun kuralları içerisinde öbür oyuncuları yönlendiren kaleciler ise oyuna dahil olarak görme engelli arkadaşlarının dünyalarına dahil olduklarını belirttiler.

SAYDAM: “BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN”
Türkiye Görme Engelliler Futbol Federasyonu Lideri Hasan Saydan kendilerine fırsat verildiğinde neler yapılabildiklerini daha evvelki müsabakalarda gösterdiklerini belirterek, ‘Bizi izlemeye devam edin’ diyerek kendilerini yalnız bırakmayan Vali Seymenoğlu’na teşekkür etti.

KUPA VE MADALYALAR SAHİBİNİ BULDU
Yükselme maçlarına katılan tüm kadroları birinci ilan eden Vali Seymenoğlu ise önümüzdeki yıllarda da tüm karşılaşmalarda engelli gruplarını Isparta’ya davet ederek, tertipte emeği gecen herkese teşekkür etti.

Akabinde yükselme maçlarında üçüncü olan Çanakkale 6 Nokta Gençlik Spor Kulübü’ne kupa ve madalyaları AK Parti Merkez İlçe Lideri Ömer Parlak tarafından verilirken turnuvayı 2. olarak tamamlayan Malatya Gençlik Spor Kulübü Futbol Ekibine kupa ve madalyaları ise Aile ve Toplumsal Siyasetler Vilayet Müdürü Yakup Kütük ve Gençlik ve Spor vilayet Müdürü Murat Gevrek tarafından verildi.
Turnuvayı önder olarak bitiren Kayseri Erciyes Gençlik Spor Kulübü Görme Engelliler Futbol Grubuna Kupa ve madalyaları ise Vali Ömer Seymenoğlu tarafından verilirken, turnuva çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın