"Enter"a basıp içeriğe geçin

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu: Her alanda tepeye oynayan bir Türkiye var

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Çorum’da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Çorum Belediyesi’nin bisiklet sistemini inceleyen Bakan Kasapoğlu, “Bisiklet bizim çok ehemmiyet verdiğimiz bir spor. Bunu yaygınlaştırmamız lazım” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hem sporu tabana yaymak hem de gençleri yarınlara donanımlı bir biçimde hazırlamak gayesinde olduğunu tabir eden Kasapoğlu, “Ülkemizin aydınlık yarınlarına olan yürüyüşüne en güçlü halde katkı vermeye yönelik uğraşlarımız, çalışmalarımız, çabalarımız hamdolsun ki durmaksızın devam ediyor. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliği, engin vizyonu en büyük ilham kaynağımız. Bu çerçevede de sıhhatiyle, tarımıyla, iktisadıyla, sporuyla, eğitimiyle, endüstrisiyle, kültürüyle her alanda doruğa oynayan bir Türkiye var son 18 yıldır” dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Çorum ve ilçelerine yapılacak olan spor yatırımları hakkında bilgiler vererek, gençliğin ülkenin en büyük umudu olduğunu ve yapılacak olan yatırımlarla spor alanında büyük gelişmelere imza atılacağını vurguladı.

Bakan Kasapoğlu ve beraberindekiler kentte kamp yapan Paralimpik Tekvando Ulusal Kadrosu’nu ziyaret etti. Ulusal kadro atletlerine her vakit yanlarında olduklarını belirten Bakan Kasapoğlu, muvaffakiyet dileklerini iletti.

Çorum Belediyesi tarafından inşa edildikten sonra Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilen Çorum Kent Stadyumu’nu gezen Kasapoğlu, stadın süper göründüğünü belirterek muvaffakiyet diledi. Bakan ve ve beraberindekiler orta alanda top çevirip, penaltı atışı yaptıktan sonra stattan ayrıldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın