"Enter"a basıp içeriğe geçin

Genç Ulusal tekvandocunun maksadı dünya şampiyonluğu!

Tekvando alanında birçok muvaffakiyet elde eden 17 yaşındaki genç yetenek Muhammet Eren Koç, Erzurum İMKB İlköğretim Okulu’nda eğitim gördüğü sırada tekvando ile tanıştı. 10 yaşında başladığı tekvando sporunda Türk Ulusal Grup ismine katıldığı 7. TURKISH OPEN Milletlerarası Şampiyona’da 51 Kg’da rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Koç, şimdiki maksadının ise yaptığı spor kolunda Dünya şampiyonu olmak istediğini ve bunu için çalışmalarına sürat kesmeden devam ettiğini belirtti.

Kursa başladıktan sonra Türkiye şampiyonalarında da birçok muvaffakiyet elde eden Koç yaptığı açıklamada: “Ortaokuldayken tekvando kursuna başladım. Antrenörümle bir arada Türkiye şampiyonalarına katıldım ve hoş dereceler elde ettim. Ulusal ekibe katıldıktan sonra en son 7. TURKISH OPEN Memleketler arası Şampiyona 51 kilogramda altın madalya kazandım. Gayem Dünya şampiyonalarında altın madalya kazanmak” dedi.

Bu spora Eren başladığında birinci yaptığı aylarda başarılı bir sportmen olacağının farkına vardığını söz eden Antrenör Arif Budak, “Eren’e bu sporu bırakmaması gerektiğini, başarılı olabileceğini söyledim. Bizi yanıltmadı, katıldığı Türkiye şampiyonalarında madalya aldı. Bu yıl düzenlenen 7. TURKISH OPEN Memleketler arası Şampiyona, şampiyon oldu. Başkanlık Kupası turnuvasına katılmaya hak kazandı. Orada Avrupa Şampiyonasına katılması için kota almasını diliyoruz. Bu yıl gayemiz Dünya şampiyonası” diye konuştu. Ulusal Grup atleti Muhammet Eren Koç 18-22 Şubat 2020 tarihleri ortasında İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenecek Başkanlık Kupası turnuvasında 51 Kilogramda Ulusal Kadrosu temsil edecek ve Avrupa Şampiyonasına katılıp vize almak için uğraş edecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın