"Enter"a basıp içeriğe geçin

Genç cimnastikçiler Avrupa Şampiyonası’nda deneyim edindikleri turnuvayı kıymetlendirdi

Olimpik Cimnastik Salonu’nda 17 Aralık’ta başlayan Avrupa Bayanlar Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda büyüklerde Göksu Üçtaş Ulu, Bilge Tarhan, Dilara Yurtdaş, Ece Yağmur Yavuz ve Cemre Kendirci’den oluşan ulusal kadro, tarihinde birinci sefer grup halinde finale çıktı ve Avrupa 4’üncüsü oldu.

Birinci sefer bir Avrupa Şampiyonası’nda ekip halinde finale çıkan bayan sportmenler, hem gençlerde hem de büyüklerde birinci kere madalya aldı.

Şampiyonanın büyükler kategorisinde birinci kere yarışan 16 yaşındaki ulusal atletler Dilara Yurtdaş, Bilge Tarhan, Ece Yağmur Yavuz ve Cemre Kendirci deneyim edindikleri şampiyonayı kıymetlendirdi.

DİLARA YURTDAŞ: ARTIK DAHA ÇOK ÇALIŞMA VAKTİ

Ulusal cimnastikçi Dilara Yurtdaş, şampiyonanın kendilerine büyük katkı sağladığını söyledi.

Bundan sonra daha çok çalışmaya odaklandığını belirten Yurtdaş, “Güzel bir şampiyona oldu. Kusurlarımız oldu fakat biz daha çok çalışıp madalya alacağız. Bu deneyim bizim için hoştu. Birinci Avrupa şampiyonamdı ve heyecan vardı. Bu şampiyonada neler yapabildiğimizi gördük. Artık daha çok çalışma vakti.” diye konuştu.

Ulusal sportmen Bilge Tarhan da büyük bir şampiyonaya katılmanın gururunu yaşadığını kaydetti.

Çalışmalarını daha sıkı bir formda sürdüreceğini aktaran Bilge, “Büyük şampiyonalar için hoş bir deneyim edindik. Bundan sonra daha ağır çalışacağım. Artık katılacağım şampiyonalarda madalyayla dönmek istiyorum.” dedi.

Ece Yağmur Yavuz da bu şampiyonada Türkiye’yi temsil ettiği için büyük gurur yaşadığını lisana getirdi.

Şampiyonanın atmosferinin farklı olduğunu anlatan Ece, edindiği deneyimle bundan sonraki şampiyonalarda daha güzel olacağını kaydetti.

CEMRE KENDİRCİ: BU ŞAMPİYONA BANA YARAR SAĞLADI

Cemre Kendirci de değerli bir şampiyonada uğraş etmekten duyduğu memnunluğu lisana getirdi.

Genç bir kadroyla şampiyonaya katıldıklarını vurgulayan Cemre, “Takım olarak 4. olduk. Birinci sefer bu türlü bir muvaffakiyet elde edildi. Bundan daha uygunları de olacak. Bu şampiyona bana yarar sağladı. Kusurlarımı gördüm. Artık bu yanlışlarımın üzerine gideceğim.” tabirini kullandı.

Atletlerin antrenör Özgür Gümüşlü, bayan cimnastikçilerin şampiyonada ellerinden geleni yaptığını söyledi.

Sportmenlerin performanslarından şad olduklarını lisana getiren Gümüşlü, “İlk kere Avrupa şampiyonasına katılmalarına karşın yanılgı yapmadılar. Çok memnunuz. Atletlerimiz gelecek vadediyor. Genç atletlerimizle uzun yıllar devam edeceğiz. Maksadımız Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlara gitmek.” diye konuştu.

Antrenör Derya Öner Ağan da atletlerin gelecek için umut verdiğini, ilerleyen yıllarda daha düzgün sonuçlara imza atacaklarına inandığını kaydetti.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın