"Enter"a basıp içeriğe geçin

Futsalda ulusal grubun amacı dünya şampiyonluğu

Dünya Şampiyonası’nın son hazırlıklarını Aksaray’da yapan ay yıldızlı takım, bugün Antalya’ya hareket etti. Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Futsal B2-B3 Ulusal Grubu Başantrenörü Ali Genç, maksatlarının mesken sahipliği yaptığımız turnuvada şampiyonluk olduğunu söyledi. Genç, ”5-15 Aralık tarihleri ortasındaki Dünya Şampiyonası’na 7 ülke katılıyor. Türkiye, Ukrayna, İspanya, İtalya, Japonya, Rusya ve İngiltere katılıyor. Dünya Şampiyonası’na iki etap olarak hazırlandık. Birinci etabı bitirip 4 gün orta verdik ve daha sonra Aksaray Paralimpik Oyunları Hazırlık Merkezi’nde hazırlıklarımızı tamamladık” dedi.

Şampiyonaya 10 oyuncu ve 2 kaleciden oluşan 12 kişilik takımla gideceklerini belirten Genç, ”Oldukça kıymetli rakiplerimiz var. Son Avrupa ve dünya şampiyonu Ukrayna şimdi yenilgi yüzü görmedi. Ülkemizde yapılan Dünya Şampiyonası’na yeni bir nesille hazırlandık, tek amacımız dünya şampiyonluğu. Olağan bu bize bağlı değil, biraz da rakiplerimize bağlı. Biz oyuncularımız ve teknik ekimizle ağır bir formda hazırlandık. İnşallah istediğimiz sonucu da alacağız. Antalya’da bizi destekleyecek ve tüm ulusal hisleri yaşayan kardeşlerimizi maçlarımızda görmek istiyoruz. Açılış maçında 7 Aralık’ta saat 10.00’da Antalya Arena’ya bekliyoruz” diye konuştu.

Kadro kaptanı İsa Akden ise morallerinin çok düzgün olduğunu söz ederek, ”Takım olarak moral ve motivasyonumuz en üst düzeyde. Bu Dünya Şampiyonası’nı kazanmayı hedefliyoruz. İnşallah Antalya’da şampiyon olup, bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın