"Enter"a basıp içeriğe geçin

Ferhat Can Kavurat Avrupa şampiyonu

Avrupa Taekwondo Birliği (WTE) tarafından İsveç’in Helsingborg kentinde düzenlenen ve 35 ülkeden 458 atlet uğraş ettiği şampiyonanın ikinci gününde erkeklerde 63 ve 68, bayanlarda ise 53 ve 57 kilolarda karşılaşmalar yapılırken 8 Türk taekwondocu tatamiye çıktı. Türkiye, günü 1 altın ve 2 bronz madalya ile tamamladı.

ÜST ÜSTE 2. AVRUPA ŞAMPİONLUĞU

Erkekler 63 kiloda Ferhat Can Kavurat, finalde Rusya’dan David Nazaryan’ı 7-4 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu. 2018 yılında da ümitlerde Avrupa’nın doruğuna çıkan genç taekwondocu muvaffakiyetini tekrarlamış oldu.Erkekler 68 kiloda Hakan Reçber ve bayanlar 57 kiloda Gülsüm Gültekin ise bronz madalya kazandı. Şampiyonanın birinci gününde 3 gümüş madalya kazanan Türkiye, 2 gün sonunda 1 altın, 3 gümüş ve 2 bronz ile 6 madalyaya ulaştı.

Türkiye Taekwondo Federasyonu Lideri Prof. Dr. Metin Şahin, Avrupa şampiyonu olan Ferhat Can Kavurat ve bronz madalya kazanan Hakan Reçber ile Gülsüm Gültekin’i kutladı. Lider Şahin, “İlk gün sonunda madalya rengimizin değişeceğini söylemiştim. Ferhat Can Kavurat, birinci gün gümüş olan madalya rengimizi altına çevirdi. Böylesine kıymetli bir tertipte üst üste ikinci kere Avrupa şampiyonu olan genç atletimizi kutluyorum. Tekrar kürsüye çıkmayı başaran Hakan Reçber ile Gülsüm Gültekin’i ve emeği geçenleri tebrik ediyor ülkemizi temsil edecek sportmen kardeşlerime muvaffakiyetler diliyorum” sözlerini kullandı.

Şampiyonanın üçüncü gününde erkeklerde 74 ve 80, bayanlarda ise 62 ve 67 kilolarda karşılaşmalar yapılırken 8 Türk taekwondocu madalya uğraşı verecek.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın