"Enter"a basıp içeriğe geçin

Federasyon Liderleri ve ulusal atletlerden “evde kal” daveti

Türkiye Badminton Federasyonu Lideri Murat Özmekik, Türkiye Atletizm Federasyonu Lideri Fatih Çintimar ve çocukları İrfan-Eslem Çintimar ile ulusal tekvandocu Nafia Kuş, ulusal atlet Özkan Baltacı ve görme engelliler golbol ulusal kadro oyuncusu Sevda Altunoluk, açıklamalarda bulundu.

MURAT ÖZMEKİK: SEVDİKLERİNİ KORUMAK İÇİN KONUTTA KAL
Türkiye Badminton Federasyonu Lideri Murat Özmekik, konutta spor yapmaya devam ederek, “50 yaş badminton Türkiye şampiyonuyum. Kendini, aileni ve sevdiklerini korumak için konutta kal Türkiye” dedi.

ÇİNTİMAR AİLESİ: SİZ DE BİZİM ÜZERE KONUTTA KALIN
Türkiye Atletizm Federasyonu Lideri Fatih Çintimar, koronavirüse karşı, “Sağlık Bakanlığımızın almış olduğu önlemler çerçevesinde bizler de kendi hayatımızı korumak, kendi etrafımızı korumak ismine elimizden geleni yapalım yaptıralım” dedi. Fatih Çintimar’ın oğlu ulusal kayakçı İrfan Çintimar, “Bunun için en baş kural olarak ellerimizi 20 saniye boyunca güzelce ovalayarak yıkayalım. Kalabalık ortamlardan kaçının, yakın temaslardan kaçının. Güç içerisinde sıkça dokunduğunuz yerleri temizlemeyi unutmayın” tabirlerini kullanırken, Eslem Çintimar ise “Evde kalıyoruz, lütfen siz de bizim üzere meskende kalın” formunda konuştu.

NAFİA KUŞ: KONUTTA SPORUNU YAP TÜRKİYE
Ulusal tekvandocu Nafia Kuş, ihtarları dikkate almak gerektiğinin vurgusunu yaparak, “Korona ile çaba ettiğimiz bu günlerde zarurî durumlar dışında konutumuzdan ayrılmayıp, virüse karşı gayrette Sıhhat Bakanlığı’nın ikazlarını dikkate alalım. Kendimizi, ailemizi, sevdiklerimizi korumak için meskende kal Türkiye, konutta sporunu yap Türkiye” diye konuştu.

ÖZKAN BALTACI: MESKENDE KAL, VİRÜSÜN YAYILMASININ ÖNÜNE GEÇ
Koronavirüs önlemleri ile ilgili konuşan ulusal atlet Özkan Baltacı, “Koronavirüsün yayılmasıyla ilgili alabileceğimiz en büyük önlemlerden olan konutta kalma kuralına uyarak sizler de virüsün yayılmasının önüne geçebilirsiniz” tabirlerini kullandı.

SEVDA ALTUNOLUK: SIHHAT İÇİN KONUTTA KAL TÜRKİYE
2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’na meskende hazırlanan görme engelli ulusal golbol sportmeni Sevda Altunoluk ise “Paralimpik sporcuyum, günümüzde gerçekleşen koronavirüsünden ötürü meskende oturmayı tercih ediyorum. Bütün halkımızı buna davet ediyorum. Sıhhat için konutta kal Türkiye” dedi.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın