"Enter"a basıp içeriğe geçin

Etnospor coşkusu

Dünya Etnospor Konfederasyonu Lideri Bilal Erdoğan, Etnospor Kültür Şenliği’ni kıymetlendirdi. Bu yıl farklı bir yerde olduklarını belirten Erdoğan, “Küçükçekmece ve Yenikapı’nın akabinde Atatürk Havalimanı’ndayız. Tribünlerin heyecan ve coşkusu, yaptığımız işin ne kadar beğeni topladığını ortaya koymuş oldu. Etkinliklerimiz yağmurdan etkilenmeyecek. Hafta sonu yüzbinlerce İstanbulluyu ağırlayacak halde hazırlığımızı yaptık. Yağmurdan etkilenmeyiz” dedi.

SAĞLAM TEMELLER ATTIK
Ülkemızde klasik sporlara ilgiyi kıymetlendiren Erdoğan, “15 Temmuz’un çabucak akabinde insanların moral motivasyon olarak düşük oldukları bir vakitte, dar bir vakitte bir planlamayla bu işi yapmıştık. O vakit insanların teveccühünü görürken yaptığımız işin doğruluğunu anlamıştık. İstanbul’un içinde Etnospor’un ne olduğunu bilen bir kitle oluştu. Sağlam temeller attığımızı, atmaya başladığımızı görüyoruz” sözlerini kullandı.

MURİÇ KENDİNİ TEST ETMİŞTİ
Vedat Muriç ve Radamel Falcao’nun ok atışlarıyla ilgili de konuşan Bilal Erdoğan, F.Bahçe’nin golcüsü Muriç’in idmanlı olduğunu lisana getirdi. Falcao gelmeden atış yapma imkanı bulduğunu hatırlatan Erdoğan, “Steril bir atış imkanı yakalanamadı. Biraz Vedat’ın Falcao gelmeden evvel atış yapma imkanı oldu, idmanlıydı. O, bir adım önde başladı. İkisinin de klâsik sporlara katkıda bulunmasından ötürü çok teşekkür ediyoruz. Farklı bir keyif kattılar” kelamlarını sarf etti.

CAN DOSTLARI İLGİ GÖRDÜ
4. Etnospor Kültür Şenliği, ikinci gün etkinlikleriyle devam etti. Şenlikte hayvanlar da ağır ilgi görüyor. Hayvanları Müdafaa Günü’nde ulusal çoban köpekleri vatandaşlarla bir ortaya geldi. Tertibi ziyaret edenler, milletlerarası yarışlarda şampiyonluk yaşayan köpeklere ağır ilgi gösterirken, hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

HER ALANDA TECRÜBE
Fiyatsız olarak gerçekleştirilen şenlikte, vatandaşlar birbirinden farklı alanlarda tecrübe fırsatı yakalıyor. Atlı okçuluk simülatörü çocukların beğenisini kazanırken; el sanatları atölyeleri de odak noktasındaydı. Hezarfen Ahmed Çelebi’yi temsilen yapılan Hezarfen Atlama Kulesi de tertibin en çok beğenilenleri ortasında yerini aldı.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın