"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erzurum Valisi Okay Memiş tekerlekli sandalyede curling oynadı

Vali Okay Memiş, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı ve Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül ile birlikte, Finlandiya’da 27 Kasım-2 Aralık tarihlerinde düzenlenecek B Klasman Dünya Şampiyonası öncesini hazırlıklarını sürdüren Tekerlekli Sandalye Curling Ulusal Grubu’nun kampını ziyaret etti.

Ulusal kadronun hazırlıkları hakkında bilgi alan Memiş, daha sonra Bölükbaşı ve Bingül ile tekerlekli sandalyeye oturarak, atletlerle karşılaşma oynadı.

Vali Memiş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Erzurum’un kış sporları için çok düzgün imkanlara sahip olduğunu söyledi.

Kelam konusu curling salonunun 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda hizmete girdiğini anımsatan Memiş, “Bu salonda hem ulusal hem de memleketler arası karşılaşmalara mesken sahipliği yapıyoruz ve bu yıl Erzurum’da dünya çapında tertiplere imza atacağız.” sözlerini kullandı.

Memiş, bu tertipler için çalışma yaptıklarını söz ederek, “Dünya Snowboard Şampiyonası’nın Erzurum’da yapılması için talep var. Biz de bunun planlamasını yapıyoruz ve önümüzdeki günlerde netleştireceğiz.” diye konuştu.

Tekerlekli Sandalye Curling Ulusal Kadrosu’na Dünya Şampiyonası öncesi moral ziyaretinde bulunduklarını vurgulayan Memiş, şunları söyledi:

“Milli kadromuz haftaya Dünya Şampiyonası’na katılacak. Hem moral vermek hem de curling sporunu daha geniş kitlelere tanıtmak hedefiyle bir ortaya geldik. Zeka ve güç isteyen çok değişik bir spor. Çok eğlenceli ve ben hayatımda birinci sefer bu türlü bir sporu deniyorum. Bütün vatandaşlarımızın sporun içinde olmalarını sağlamak istiyoruz.”

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın