"Enter"a basıp içeriğe geçin

Erzincanlı sportmenler Avusturya’da gümüş madalya kazandı!

Avusturya’nın Viyana kentinde düzenlenen Austrian Open 2020 İnternational Challenge turnuvasında ikinci olan Ulusal sportmen Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin gümüş madalya kazandı.

19-22 Şubat 2020 tarihleri ortasından Avusturya’nın Viyana kentinde yapılan Austrian Open 2020 İnternational Challenge turnuvalarında Türk Ulusal grubunu temsil eden olimpiyat kotası içindeki Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin gümüş madalya almaya hak kazandı. 38 ülkenin iştirakiyle gerçekleşen turnuvada Danimarka Hindistan ve Kanadalı rakiplerini yenerek finale yükselmeyi başaran Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin final maçında Japon rakiplerine yenilerek ikinci oldu. Gümüş madalya almaya hak kazanan Ulusal atletler olimpiyatlar için kıymetli bir puan kazanmış oldu.
Turnuva ile ilgili açıklama yapan Antrenör Murad Sönmez ve Uğur Erçetin, “Milli atletlerimiz Avusturya’da badminton branşında dünyanın en güzel ülkelerinin katıldığı bir turnuva da final oynayıp ikinci olmaları bizi gururlandırdı. Maksadımız inşallah bu cins muvaffakiyetlerinin devamının gelmesidir” diye konuştu.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın